Çerkezköy'de 18 adet 24 derslikli mobil anaokulu yapılacak

Çerkezköy'deki 9 okula Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti'nin ortak finansmanıyla Milli Eğitim Bakanlığı ile UNICEF iş birliğindeki "Erken Çocukluk Eğitiminde Kalite ve Erişimin Arttırılması Projesi" kapsamında 24 derslikli 18 adet mobil anaokulu yapılacak.

Çerkezköy'de 18 adet 24 derslikli mobil anaokulu yapılacak

Çerkezköy Bakış-Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş, projeyle ilgili tedarikçi firmanın İnci Narin Yerlici İlkokulu ve Şehit Erdem Uçar Ortaokulunda gerçekleştirdiği çalışmaları inceledi. Gümüş,  okulların yaz döneminde tamamlanarak, yeni eğitim ve öğretim yılında açılmasının planlandığını söyledi.

9 OKULDA YAPILACAK

Gümüş, yaptığı açıklamada, “Milli Eğitim Bakanlığı ve UNİCEF işbirliği ile yapılan projede 9x18 metrekarelik konteyner ana sınıfları koyulacak. Tedarikçi firma geldi ve yerleştirme çalışmalarına başladı. İnşallah Eylül ayında hizmete alınacak. Şuan okullarımızda ölçüler alıyorlar. Konteyner anaokullarımız İnci Narin Yerlici İlkokulu, Şehit Erdem Uçar Ortaokulu, Kızılpınar Çok Programlı Anadolu Lisesi, Recep Arif Gabralı İlkokulu, 125.Yıl Ortaokulu, Büyükşehir Belediyesi Gazi Mustafa Kemal Ortaokulu, Kızılpınar Mehmet Akif Ersoy İlkokulu, Selahattin Eyyubi Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Hacı Fahri Zümbül Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin bahçesinde yapılacak” dedi.

432 ÖĞRENCİ EĞİTİM ALACAK

Proje kapsamında Çerkezköy’e 9 okulda toplam 432 öğrenciye hizmet verebilecek 18 mobil anaokulu yapılacak.

Yorumlar 1
Aynur 04 Haziran 2022 13:46

Avrupa Birliği ve Unıcef finansmanı ile okul yapılması ne kadar milli olabilir acaba, Beceriksiz ülke durumuna düşmek acı veriyor.