Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün milli mücadeleyi başlatmak için Samsun’a çıkışının 105. yıldönümü ve 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı tüm yurtta olduğu gibi Çerkezköy’de de düzenleyecek etkinliklerle kutlanacak.

Bu kapsamda Çerkezköy Belediyesi tarafından 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeni ile düzenlenecek kutlamalar 18- 19 Mayısta Atatürk Kültür Merkezinde saat 10.00’da gerçekleştirilecek satranç turnuvası ile başlayacak. 18 Mayıs cumartesi günü Kartaltepe Piknik ve Mesire Alanı’nda 20.30’da gerçekleşecek Destanların Dansı Gösterisi ile eğlence devam edecek.

Şölenin devamında gençler, 19 Mayıs Cuma günü saat 14.00’da Kartaltepe Piknik ve Mesire Alanı’nda sanal gerçeklik oyunlarıyla eğlenecek.

KONSERLER DÜZENLENLENECEK

“Kahkaha Sınıfı" ve "Ah Şu Gençler” tiyatrosu seyirciyle buluşacak “Kahkaha Sınıfı" ve "Ah Şu Gençler” tiyatrosu seyirciyle buluşacak

19 Mayısta ise sevilen sanatçılar Kent Park’ta Çerkezköylü gençler için birbirinden güzel şarkılarını seslendirecek. Saat 20.00’da Cumhuriyet Meydanından başlayacak olan Fener Alayı düzenlenecek. Ardından saat 21.00’da Mary Jane Grubu konser vererek birbirinden güzel şarkıları seslendirecek. Devamında saat 22.00’da ünlü rap sanatçısı Motive rap şarkılarını Çerkezköylü gençlerle buluşturacak.

Çerkezköy 19 Mayıs

Muhabir: Barış Karapaça