Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 2-8 Haziran tarihlerini kapsayan haftalık hava durumu tahmin raporunu paylaştı. Son hava durumu tahminlerine göre; yağışlı havalar yerini sıcak ve yağışsız havalara bırakıyor. Sıcaklıkların mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi beklenirken, termometreler yer yer 41 dereceyi görecek. İşte Meteoroloji'den alınan son hava durumu raporu ve detayları...

Son hava durumu haberlerine göre, Meteoroloji Genel Müdürlüğü, sosyal medya hesabından haftalık hava durumu tahmin raporunu paylaştı. Raporda 2-8 Haziran tarihlerini kapsayan tahminlere yer verildi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; ülkemiz genelinin az bulutlu ve açık, doğu kesimlerinin ise parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

0X0 Meteoroloji Genel Mudurlugu 1 Haftalik Hava Durumu Tahminini Paylasti Kavurucu Sicaklar Geliyor 1717260186539 (1)

Sıcaklıklar Mevsim Normallerinin Üzerinde Seyredecek

Meteoroloji'den paylaşılan haritaya göre sıcaklıkların yurdun bazı kesimlerinde 41 dereceyi bulması bekleniyor. Hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin 3 ila 7 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor. Bu durum, özellikle Çerkezköy ve çevresinde yaşayan vatandaşların dikkatli olmaları gerektiğini gösteriyor.

Rüzgarın Yönü ve Şiddeti

Rüzgarın genellikle kuzeyli yönlerden, Marmara Bölgesi'nde ise güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor. Bu hafta boyunca sıcak hava dalgasının etkili olacağı ve vatandaşların güneşin zararlı etkilerine karşı tedbirli olmaları gerektiği belirtiliyor.

2 ev ile depo alev alev yandı 2 ev ile depo alev alev yandı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan uyarılara göre, açık havada uzun süre kalmaktan kaçınmak, bol sıvı tüketmek ve serin yerlerde bulunmak sıcak havanın olumsuz etkilerinden korunmak için önemli adımlar arasında yer alıyor.

Kaynak: HABER MERKEZİ