Çocuklar su sporları ile buluştu

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, kırsal mahallelerde yaşayan çocukları su sporları ile tanıştıran bir etkinliğe imza attı.

Çocuklar su sporları ile buluştu

Çerkezköy Bakış - Muratlı Yarı Olimpik Yüzme Havuzu’nda gerçekleşen etkinlik kapsamında kırsal mahallelerde yaşayan çocuklara, alanlarında yetkin eğitmenler tarafından su sporları ve yüzme teknikleri ile ilgili bilgi verildi.

GÜZEL BİR GÜN GEÇİRDİLER

Çocuklar daha sonra Muratlı Yarı Olimpik Yüzme Havuzunun çocuklar için ayrılan özel bölümünde hem öğrendiklerini uygulama imkanı buldular hem de gönüllerince bir gün geçirdiler.

Konu ile ilgili açıklama yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Büyükşehir Belediyesi olarak sporun her alanına büyük önem verdiklerini belirterek, “Muratlı Yarı Olimpik Yüzme Havuzunu hayata geçirirken hayalimiz Tekirdağlı çocuklarımızın sosyalleşme imkanı bulması kadar su sporları ile tanışması ve bizi bu alanda bölgesel, ulusal ve uluslararası alanda temsil edecek başarılı sporcular olarak yetişmeleriydi. Bu güzel etkinlikte çocuklarımızın keyfi görülmeye değerdi. Her şey Tekirdağ ve Tekirdağlılar için.” dedi.