Çok özlemişiz

Çerkezköy Belediyesi'nin pandemi nedeniyle 2 yıldır düzenleyemediği mahalle iftarları bu yıl yeniden kuruldu. 'Soframızı paylaşıyoruz' sloganıyla Bağlık Mahallesi'nde kurulan ilk iftar sofrasına binlerce kişi katıldı.

Çok özlemişiz

Çerkezköy Bakış- Soframızı paylaşıyoruz” sloganıyla Bağlık Mahallesi Muhtarlığı etrafından kurulan iftar sofrasına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.


İftar masalarının çevresine kurulan birçok noktadan yemek dağıtımı yapıldı. Vatandaşlara iftarda çorba, pilav ve tas kebabı ile ayran, hurma su ikramında bulunuldu. Mahalle sakinleri ile bir araya gelen Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay'da kepçe ile vatandaşlara tabldotlarına yemeklerini doldurdu. İftara Çerkezköy Kaymakamı Murat Duru'da katıldı. Kaymakam Duru ve Başkan Akay, okunan ezanın ardından vatandaşlarla birlikte iftar yaptı.


İKİNCİ İFTAR SOFRASI CUMARTESİ GÜNÜ

Pandemi nedeniyle 2 yıldır sokak iftarı düzenleyemediklerini belirten Başkan Akay, "Gerçekten çok özlemişiz vatandaşlarımızla birlikte aynı sofrayı paylaşmayı. Vatandaşlarımız oldukça ilgi gösterdi iftar soframıza. Cumartesi günü de Fatih Mahallesi'nde Adliye arkasında iftar sofrasında vatandaşlarımız ile buluşacağız. Hemşehrilerimi iftar soframıza bekliyoruz " dedi.