Doğalgaz kazıları başladı

Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan'ın girişimleri sonucu ilçeye kazandırılan doğalgaz için çalışmalar geçtiğimiz günlerde başlamıştı.

Doğalgaz kazıları başladı

Çerkezköy Bakış - Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan'ın girişimleri sonucu ilçeye kazandırılan doğalgaz için çalışmalar geçtiğimiz günlerde başlamıştı. ÇORDAŞ firması ilçenin doğal SİT alanı olması nedeniyle kazılarına Hastane arkasından başladı.
“VERDİĞİ SÖZÜ TUTUYOR”
Geçtiğimiz günlerde ana çelik boruları getiren firma, hastane arkasından kazılara başladı. Firma mühendislerinin kontrolünde yapılan kazı çalışmaları ile birlikte borular toprak altına inmeye başLadı. İlçe halkının da sabırsızlıkla beklediği doğalgaz için elverişsiz hava şartlarına rağmen hızlı bir şekilde çalışan firma yetkilileri, "Başkan söz vermiş ve biz de bu söz üzerine elimizden geleni yapıyoruz" dediler.
 KISA SÜRELİ SIKINTI YAŞANABİLİR
Belediye Başkanı İbrahim Uyan ise yapılan kazının zaman zaman vatandaşları sıkıntıya sokabileceğini belirtirken, "Bu tür çalışmalar her zaman vatandaşa kısa süreli sıkıntı yaşatmıştır. Ancak Marmaraereğlisi halkanın duyarlı olduğunu ve bizlere yapılan hizmetler konusunda destek verdiğini biliyoruz. Bu nedenle bizlerde başlanan hizmeti hızlı bir şekilde tamamlamak istiyoruz" diye konuştu.