2 bin öğrenci sınava girdi

“Ben Okurum Geleceğim Aydınlanır” kitap okuma yarışması gerçekleşti. 4 sınav merkezinde yapılan sınava yaklaşık 2 bin öğrenci katıldı.

2 bin öğrenci sınava girdi

banner287
Çerkezköy Bakış - Çerkezköy’de üçüncüsü düzenlenen kitap okuma yarışması gerçekleşti. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından her yıl geleneksel hale getirilen ‘Ben Okurum Geleceğim Aydınlanır’ projesi kapsamında ortaokul ve lise öğrencileri okudukları kitaplardan belirlenen konulardan 20 Nisan Cumartesi günü sınava tabi tutuldular.
Öğrenciler, Cahit Uçuk’un Gümüş Kanat, Şermin Yaşar’ın Dedemin Bakkalı, Süleyman Bulutun 101 Deyim 101 Öykü, Figen Gülü’nün Amber’in Zaman Kapsülü, Jack London’dan Beyaz Diş ve Natalie Babbitt’den Ölümsüz Aile Lise düzeyindeki öğrenciler ise, Mustafa Kutlu’dan Beyhude Ömrüm, Hasan Ali Toptaş’ın Kuşlar Yasına Gider, Hüseyin Rahmi Gürpınar’ın Gulyabani, Sabahattin Ali’nin Kuyucaklı Yusuf, Cengiz Aymataov’un Toprak Ana ve Tarık Buğra’nn Osmancık adlı eserlerinden sorumlu olarak sınava girdi. Yaklaşık 2 bin kişinin katıldığı sınavda neticeye göre ilk 3’e giren öğrencilere yarım altın, dördüncü, beşinci ve altıncıya çeyrek altın, yedinci, sekizinci ve dokuzuncuya ise gram altın ödülü verilecek.

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510