24 derslikli okul yapılıyor

Çerkezköy’de başlatılan eğitim seferberliğinde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından devlet yatırım programı kapsamına alınan Kızılpınar Mahallesi’ndeki 24 derslikli okulun hafriyat çalışmaları sona erdi.

24 derslikli okul yapılıyor

Çekezköy Bakış - Kızılpınar Mahallesi’ne 24 derslikli bir okul daha kazandırılıyor. Sanayi bölgesi olması sebebiyle yılda yüzde 10’luk nüfus artışına bağlı ilçede derslik sayılarına da ihtiyaç duyuluyor. Bu bağlamda Çerkezköy’de hem devlet hem de hayırsever yatırımları ile yüzlerce derslik kazandırılıyor.
Son olarak Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Çerkezköy’de devlet yatırım programına alınan Kızılpınar Mahallesi, Domuz Dere mevkiindeki 24 derslikli okulun hafriyat çalışmaları sona erdi ve zemin tesviye işlemlerine başlanıldı.
Bu yatırımla beraber Kızılpınar Mahallesi’nde 50 olan derslik sayısı son 2 buçuk yılda temel eğitim programında 97 derslik daha kazanmış oldu. Aynı zamanda ortaöğretim düzeyinde ise yine bu dönemde 24 derslik Kızılpınar Mahallesi’ne kazandırıldı. 

TEŞEKKÜR ETTİ

İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş, yatırımlarda emeği geçen TBMM Başkanı ve Tekirdağ Milletvekili Prof.Dr.Mustafa Şentop’a, Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban ve Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan’a teşekkür etti.

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510