İlk eğitim tamamlandı

Çerkezköy Türk Tekstil Vakfı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri 2018 Erasmus + Avrupa Birliği Projesinin ilk ayağını tamamlandı. Proje kapsamında Çekya’ya giden öğrenciler burada eğitim aldı.

İlk eğitim tamamlandı

Çerkezköy Bakış - Erasmus + Programı Mesleki Eğitim Öğrenci ve Personel Hareketliliği Faaliyeti kapsamında 2018 yılı teklif çağrısı döneminde Türk Tekstil Vakfı, sunulup kabul edilen "Tekstil Digital Baskı Makineleri Stajı için Avrupaya Gidiyoruz" adlı projenin ilk hareketliliğini tamamladı. Toplam 53 bin 25 Euro bütçeye sahip olan proje ile Türk Tekstil Vakfı, Tekstil Teknolojisi ve Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri alanlarından seçilecek 30 öğrenci 5 öğretmen Dijital Baskı Makineleri üzerine staj görmek için 2 haftalığına Macaristan’ın Budapeşte ve Çek Cumhuriyeti’nin Prag şehirlerine gidecekler. Staj kapsamında Tekstil Teknolojisi öğrencileri, Dijital Baskı Makinelerinde uygulama yapma imkanı bulunurken, Endüstriyel Otomasyon alanı öğrencileri ise bu makinelerin bakım ve onarımı hususunda eğitim görecekler.

ÇEKYA GEZİSİ TAMAMLANDI

Bu kapsamda Tekstil Teknolojileri alanından 6 öğrenci refakatçi öğretmen Süleyman Gökdoğan ile birlikte Çekya’nın  Prag şehrinde giderek ilk eğitimlerini tamamladı. İlerleyen günlerde projenin ikinci etabı da yapılacak.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2019, 19:57

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306