Öğretmenden unutulmayacak hatıra

Çerkezköy Şehit Dinçer Ersoy İlkokulu 2/G sınıfı öğretmeni Sevcan Kanmaz Yılmaz, bir yıl boyunca öğrencilerine yazdırdığı hikayeleri ve resimleri “Minik yüreklerin sihirli kalemleri” adlı altında kitap haline getirerek öğrencilerine sürpriz yaptı. Güzel bir çalışma yaptıklarını ifade eden Yılmaz, gelecekte öğrencilerine unutmayacakları bir anı bıraktıklarını söyledi.

Çerkezköy Bakış - Çerkezköy’de Şehit Dinçer Ersoy İlkokulu’nda sınıf öğretmenliği yapan Sevcan Kanmaz Yılmaz, ikinci sınıf öğrencileri ile güzel bir projeye imza attı. Yılmaz, sene boyunca öğrencilerine verdiği hikâye konulardan yola çıkarak yazılan hikayeleri ve çizdikleri resimleri kitap haline getirdi.

“ÇOCUKLARIMA GÜZEL BİR ANI OLDU”

Öğrencilerinin, gelecekte unutamayacakları bir hatıraya sahip olduklarını söyleyen Yılmaz, yaptığı açıklamada, “Çocuklarım ile kitap oluşturalım dedik. Onlarla her hafta bir konu belirleyerek anahtar kelimeler verdim. Bazen hikayelerin konusunu kendilerinin belirlemesini istedim. Farklı farklı hikayeler yazarak getirdiler. Ekim ayında başladık, Nisan ayına kadar devam etti. İçlerinden en güzel olanları seçerek kitap haline getirdik. Her öğrencinin hikayesinin yanına bir de resim çizmesini istedim. Öğrencilerimin yaptığı resimlerle de kitabı süsledik. Çocuklarıma da güzel bir anı, güzel bir hatıra oldu.” dedi.

ÖĞRENCİLER MUTLULUKLARINI DİLE GETİRDİLER

Sınıf öğrencilerinden Pınar Azra Öztürk ise, öğretmenlerinin yaptığı sürprizle çok mutlu olduklarını söyleyerek, “Öğretmeniz bize hikayeler konusu verdi, bizde hayal gücümüzle bunu yazdık. Biz bu hikaye kitabını yazdığımız için çok mutlu olduk. Birbirimizin yazdığı hikayeleri okuyup komik resimlerimize gülüyoruz. Kitabı ilk elimize aldığımızda çok heyecanlandık. İleride bize çok güzel bir hatıra olarak kalacak.” diye konuştu.
Sınıf öğrencilerinden Emir Tan ise, “Öğretmenimizin bize verdiği hikayelerden yola çıkarak yazdığımız hikayelerden öğretmeniz bir kitap oluşturdu. Kitabı okumak bizi çok heyecanlandırıyor. Büyüyünce bize çok güzel anı olacak.” ifadelerini kullandı.
Azra Tuğçe Sümbül ise, “Öğretmeniz bize 1 yıl boyunca hikayeler yazdırdı. Biz bu hikayelerin yanına resimlerde yaptı. Öğretmenimiz de bunları kitap haline getirdi ve bizi çok mutlu etti Öğretmenimize çok teşekkür ediyoruz.”dedi.

GÜMÜŞ’TEN TEBRİK

Çerkezköy Şehit Dinçer Ersoy İlkokulu Müdürü Önder Ayaz ve 2/G sınıfı öğretmeni Sevcan Kanmaz Yılmaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş’ü ziyaret ederek kitaptan hediye etti. Gümüş, yaptığı örnek çalışmadan dolayı öğretmen Yılmaz’ı tebrik etti.  


Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 27 Mayıs 2019, 18:53

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner562

banner306

banner510