Okullar güvenlik görevlisi bulamıyor

İçişleri ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında ortaklaşa yürütülen protokol kapsamında Çerkezköy’deki okullarda 28 özel güvenlik görevlisi kadrosu açıldı. Ancak başvuru olmaması nedeniyle okulların birçoğu güvenlik görevlisi bulamadı.

Okullar güvenlik görevlisi bulamıyor

Çerkezköy Bakış - Çerkezköy’deki okulların birçoğunda öğrencilerin güvenliği için polis göreve başlarken, bazı okullara da güvenlik görevlisi alınması kararlaştırıldı. İlçedeki okullar için açılan ve asgari ücret ile çalışacak olan 28 güvenlik görevlisi kadrosuna için ise başvuru yok denilecek kadar az.

banner287
DAHA İYİ KOŞULLARDA ÇALIŞABİLECEKLERİ İÇİN BAŞVURMUYORLAR

Geçtiğimiz günlerde bölgedeki okullara 28 özel güvenlik görevlisi alınması ve birçok okulda polis memuru bulunması hususunda açıklama Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban’dan gelmişti. Abban, “İçişleri Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın yapmış olduğu protokol çerçevesinde okulların güvenliğinin sağlanması amacıyla 3. derece risk taşıyan okullarda 28 adet özel güvenlik görevlisi devlet tarafından görevlendirilecek. Ayrıca 1. ve 2. derece risk taşıyan bölgelerde ise okulların eğitim öğretime devam ettiği süre boyunca birer polis memuru görevlendirilecek.” ifadelerini kullanmıştı. Bunun üzerine kadro açılan okullarda özel güvenlik görevlisi olacak personeller başvuru olmaması sebebiyle halen bulunamıyor. Görüşmeye gelenler ise çeşitli firmalarda daha iyi koşullarda çalışabileceklerini düşündükleri için başvuru yapmak istemediklerini belirtiyor.

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
Selma özel
Selma özel - 7 ay Önce

Enayimi millet en az 2000 civarı maaş varken ne diye asgari ücrete çalışsın

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306