Uluslararası başarı

Beyciler Mukaddes Sönmez Ortaokulu öğretmenlerinden Aslıhan Dikmen’in kurucusu olduğu ‘’My Nature, My Story’’ adlı uluslararası e –twinning projesinde okulda ve uluslararası dereceye giren öğrenciler belirlendi. 

Uluslararası başarı

Çerkezköy Bakış - Projede öğrenciler İngilizce dilinde doğa konulu hikâyeler yazdı. Okulda birinci olan hikâye uluslararası yarışmada yer aldı. Projeye ortaokul dışında Fransa, İtalya, Litvanya, Sırbistan, İrlanda, Polonya, Romanya, Arnavutluk, Yunanistan, Macaristan, İspanya, Portekiz, Letonya, Hırvatistan, Makedonya ve Slovenya olmak üzere 17 ülke hikâyeleri ile katıldı. Okul öğrencilerinden Arda Demir okulda 1. olurken, uluslararası yarışmada 2. seçildi.
Proje koordinatörü Aslıhan Dikmen, “Öğrencilerimiz ilk uluslararası projemiz olan ‘’My Nature,My Story’’ hikayesine yoğun bir ilgi gösterdi. Okulumuzda yarışmaya yüzde 70 katılım oldu. Öğrencilerimiz çok güzel hikâyeler yazdı. İlk 3’e giren öğrencilerimizi ödüllendirdik. Birinci olan öğrencimizin kitabını bastırdık. Öğrencimiz Arda Demir uluslararası platformda hem okulumuzu hem ülkemizi temsil ederek bizleri gururlandırdı.’’ diye konuştu. 

banner287
OKULUMUZDA BİR İLK

Beyciler Mukaddes Sönmez Ortaokulu Okul Müdürü Mustafa Elibol ise yaptığı konuşmada, “Okulumuzda ilk defa uluslararası bir düzeyde e twinning projesini gerçekleştirdik. Öğrencilerin yarışmada doğa konusu üzerinde hikâye yazmaları istenmiş olup puanlama unsuru ise hikâyede özgünlüğe ve hikâye akışına dikkat edilmiştir. Sonuç olarak İtalya 86 puanla 1.,ülkemizi ve okulumuzu temsil eden öğrencimiz Arda Demir 84 puanla 2.olmuştur. Başta projenin koordinatörü Aslıhan Dikmen‘e çok teşekkür eder, başarılarının devamını dilerim. Okulumuzda bir ilki gerçekleştiren öğrencimiz Arda Demir gerek akademik, gerekse sosyal yönden oldukça başarılı bir öğrencimizdir. Başarılarının devamı dilerim.’’ dedi. 


 

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510