Japonya'da büyük deprem... Kushimoto, Wakayama bölgesi etkilendi Japonya'da büyük deprem... Kushimoto, Wakayama bölgesi etkilendi

Göstericilerin Talepleri ve Kemer Sıkma Politikalarına Karşı Duruş

CGT, iş koşullarının ve maaşların iyileştirilmesi gibi taleplerle kemer sıkma politikalarına karşı çıktıklarını duyurdu. Yürüyüş sırasında, polis ile göstericiler arasında arbede yaşandı.

Arbede ve Polis Müdahalesi

Siyah giyimli bir grup gösterici, çevredeki banka şubelerine ve mağazalara saldırdı. Polis, göstericilere göz yaşartıcı gazla müdahale ederken, çıkan olaylarda 15 polis yaralandı ve en az 25 kişi gözaltına alındı.

Katılım ve Gözaltılar

Paris'teki gösterilere polis kaynaklarına göre 18 bin, CGT'ye göre ise 50 bin kişi katıldı. Fransa genelinde ise 200 binden fazla kişinin gösterilere katıldığı ifade edildi. Lyon Valiliği, Lyon'daki gösterilerde 22 kişinin gözaltına alındığını duyurdu.

Diğer Şehirlerdeki Gösteriler

Fransa'nın diğer büyük şehirlerinde de önemli toplanmalar gerçekleşti. Nice, Marsilya ve Strazburg gibi şehirlerde de gösterilere katılımın yoğun olduğu bildirildi. Saint-Etienne'deki bir yürüyüşte ise Avrupa Parlamentosu adayı Raphael Glucksmann yürüyüşten kovuldu.

Kaynak: Haber Merkezi