15 Temmuz ve Din Güvenliği konferansı yapıldı

Çerkezköy İlçe Müftülüğü tarafından ’15 Temmuz ve Din Güvenliği’ konulu konferans düzenlendi.

15 Temmuz ve Din Güvenliği konferansı yapıldı

Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Halk Eğitimi Merkezi’nde düzenlenen konferansa Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban, Çerkezköy Belediye Başkan Yardımcısı Enver Bayram, Çerkezköy İlçe Emniyet Müdürü Serdar Kurtoğlu, Çerkezköy Cumhuriyet Başsavcısı Hacı Ünal, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Yusuf Hayri ile İrfan Danışmaz, AK Parti Çerkezköy İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

“ALLAH’IN İZNİ, MİLLETİMİZİN DİRAYETİYLE KARŞI ÇIKTIK”

banner287

İstasyon Cami İmam Hatibinin Kuran-ı Kerim tilavetinin ardından programın açılış konuşmasını yapmak üzere İlçe Müftüsü Veli Vehbi Bardakçı kürsüye geldi. Bardakçı, 15 Temmuz’da yaşanan hain darbe girişiminin üzerinden 2 yıl geçtiğini ve unutmadıklarını kaydetti. O gece Allah’ın izni ve milletin dirayetiyle darbe girişiminin püskürtüldüğünü ifade eden Müftü Bardakçı, o gece şehit olan vatandaşlara Allah’tan rahmet, yaralılara ise acil şifalar diledi.

“BİZ DİNİMİZİ BİLMELİYİZ”


Müftü Bardakçı’nın ardından konferansın davetlisi Diyanet İşleri Başkanlığı Müşaviri Ramazan Tahiroğlu söz aldı. Tahiroğlu, FETÖ terör örgütünün dini kullanarak devlet için yuvalandığını kaydetti. Tahiroğlu, “İslamiyeti doğru öğrenmezsek daha çok paralel devletler başımıza çıkar. Biz dinimizi iyi bilmeliyiz” dedi.
Diyanet İşleri Başkanlığı Müşaviri Ramazan Tahiroğlu’nun sözlerinin bitirmesinin ardından program sona erdi.


 

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306