5.8 şiddetinde deprem

Marmara Denizi’nin Silivri açıklarında 5.7 şiddetinde bir deprem meydana geldi. Sarsıntıyı Çerkezköy ve Kapaklı’da da hissedenler oldu. İki ilçede büyük panik yaşayan vatandaşlar sokaklara çıktı.

5.8 şiddetinde deprem

Çerkezköy Bakış - Marmara Bölgesi beşik gibi sallanıyor.  Geçtiğimiz Salı günü Silivri açıklarında meydana gelen 4.7 şiddetinde depremin ardından çok sayıda artçı deprem yaşandı. Bugün saat 10.32’de meydana gelen 3.6 şiddetindeki deprem korkuttu. Silivri merkezli orta şiddetli depremi Çerkezköy ve Kapakıl’da yüksek katlarda oturanlarda hissetti.
Bugün saat 13.59’da da Silivri açıklarında 5.7 şiddetinde bir deprem daha meydana geldi. Yaklaşık 10 saniye süren deprem sonrası binalarda bulunan vatandaşlar korku içinde dışarı çıktı. İki ilçede büyük panik yaşandı.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

Tekirdağ ili Marmaraereğlisi ilçemizde, İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığından yapılan açıklamaya göre; Marmara Denizi Marmaraereğlisi açıklarında, bugün saat: 13: 59’da 5.8 Mw şiddetinde derinliği 6,99 olan bir deprem meydana gelmiştir. Deprem; ilimiz merkez ve ilçelerinde hissedilmiş olup, deprem sonrasında ilimizdeki AFAD, 110, 112, 155, 156 ihbar hatlarına şu ana kadar herhangi bir hasar ihbarı yapılmamış olup gelişmeler AFAD tarafından takip edilmektedir.
Kamuoyunun bilgisine saygıyla duyurulur.

“SIKINTILI HABERİMİZ ÇOK ŞÜKÜR YOK”

Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, İstanbul merkezli olan ve Çerkezköy’de de hissedilen deprem ile ilgili açıklamalarda bulundu. Akay, “İlçemizde de bu yoğun bir şekilde hissedildi. Ancak Allah’a şükür belediye ekiplerimizce ve vatandaşlarımızdan aldığımız herhangi bir sıkıntılı haberimiz çok şükür yok. Ardından gelen artçı depremlerde de aynı şekilde  bazı sıkıntılara sebebiyet veren bir durum olmadığını görüyoruz. İnşallah daha ciddi sorunlarla karşılaşmayız. Belediye olarak ekiplerimizle sahada vatandaşlarımızın herhangi bir sıkıntıya mahal vermeyecek şekilde önlemlerimizi alıyoruz.” dedi.

banner287


KAYMAKAM ABBAN'DAN AÇIKLAMA

Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban, deprem nedeniyle ilçede bir hasar veya yaralanan bilgisinin kendilerine ulaşmadığı belirtti.
Tekli eğitim nedeniyle deprem olduğu sırada öğrencilerin son derste olduğunu belirten Kaymakam Abban, “Deprem nedeniyle tedbir amaçlı sınıflar tahliye edildi ve öğrenciler dışarı çıkartıldı. Ardından da velileri gelip çocuklarını aldı.” dedi.

DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) "Afete Hazır Türkiye Projesi" kapsamında deprem öncesi, anında ve sonrasında vatandaşların dikkat etmesi gereken hususlar da tüm detaylarıyla aktarılıyor

CAMİNİN MİNARESİ YIKILDI
Silivri açıklarında Marmara Denizi'nde meydana gelen 5,8 büyüklüğündeki deprem nedeniyle Avcılar Merkez Camisi'nin minaresi yıkıldı.
 

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 26 Eylül 2019, 18:55

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
Muhammed Eryegit
Muhammed Eryegit - 3 hafta Önce

Allah bi daha göstermesin böyle deprem

Karakutu
Karakutu - 3 hafta Önce

Bizde okuldaydık o an herkes arkasındaki ne sallama sırayı diyordu sonra hoca mız bizlere sakin olun deprem oluyo dedi her kez birde bağırmaya ağlamaya başladı bizde korktuk ama daha çok dersten kaytardigimiza sevindik ...

panik yok
panik yok - 3 hafta Önce

Panik yapmayın sevgili vatandaşlar. Gidin imarsız, ruhsata uygun yapılmayan, malzemesinden çalınıp yollarda audı, mercedes, bmw olarak gezen evlerinizde çoluk çocuk huzur içinde yatın. Allah rahatlık versin. İyi uykular.

Deprem çağı
Deprem çağı - 3 hafta Önce

...

İbrahim savas
İbrahim savas - 3 hafta Önce

Bende okuldaydim

SIRADAKİ HABER

banner265

banner562

banner306

banner510