Asker annelerinden örnek davranış

Çerkezköy’ün Veliköy Mahallesi’nde oğulları askerden dönen anneler, çocukları adına TEMA Vakfı’na fidan bağışında bulundu. Bağışlanan fidanlar TEMA tarafından Eskişehir Kayı Hatıra Ormanına dikildi.

Asker annelerinden örnek davranış

Çerkezköy Bakış - Vatani görevini yapmak için askere giden Alpay Çelik, Berke Doyran, Emirhan Kurt, Emre Tuna, Ertuğrul Ürkmez, Halil Akçay, İlkkan Çakır, Onur Topal, Oğuz Karabaş, Okan Karakaş, Onur Kabaca ve Sevcan Aker’i anneleri, asker dönüşü evlatlarını unutulmaz bir hediye ile karşıladı. Asker anneleri, oğullarının vatani görevlerini tamamlayıp geldiğinden dolayı TEMA Vakfı’na fidan bağışında bulundu. Bu fidanlar ise TEMA tarafından Eskişehir Kayı Hatıra Ormanına dikildi.
Askerlerin dönüşünün ardından okutulan mevlitte ise TEMA Vakfı Çerkezköy Temsilcisi Nilüfer Ceylan, fidanların sertifikalarını ailelere teslim etti. Burada kısa bir teşekkür konuşması yapan Ceylan, “Bu güzel davranışla annelerimizi iki kez kutluyorum. Yetiştirdikleri böylesine güzel evlatlardan sonra evlatlarının geleceğini de düşünerek onlara kalıcı bir hediye için fidan bağışı yapmaları çok anlamlı. İklim değişikliğinin sonuçlarını hissettiğimiz, doğamızın, suyumuzun, havamızın, toprağımızın sürekli tahrip edildiği ve bugünlerde gelecek nesilleri düşünerek yapılmış bu bağış çok kıymetli. Vatani görevini tamamlayıp gelen 12 gencimiz ve sevgili annelerimiz kendileri ile ne kadar guru duysalar az. Kendilerine TEMA Vakfı adına tekrar teşekkür ediyorum.” dedi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 16 Ağustos 2019, 17:03

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner562

banner306

banner510