Balık tezgâhtan kalktı

Sıcak havaların etkisi ile balıkların bozulmasını önlemek için balık satışları tezgâhtan kaldırılarak, dondurucu dolaplardan yapılmaya başlandı.

Balık tezgâhtan kalktı

Çerkezköy Bakış - Havaların ısınmasıyla birlikte balık satışları tezgah yerine dolaptan yapılmaya başlandı. Vatandaşların en çok tercih ettiği hamsi ise av yasağı sebebiyle tezgahlarda bulunmuyor. Az miktarda getirilen hamsiler ise 30 ila 35 TL arasında satılıyor.

YAZIN EN ÇOK TERCİH EDİLEN BALIKLAR

banner287
Yaz aylarında vatandaşların en çok tercih ettiği balık türleri ise çupra, levrek ve sardalya oldu. Çerkezköy balık pazarında çupranın tanesi 15 TL, levrek’in tanesi 15 TL, sardalyanın kilosu ise 20 ila 30 lira arasında değişiyor.

“BALIKLARIN SICAKTAN BOZULMAMASI İÇİN DOLAPTAN SATIŞ YAPIYORUZ”

Çerkezköy’de faaliyet gösteren Karadeniz Balıkçılıktan Volkan Biber, vatandaşların bayram tatilinden dönmesiyle birlikte satışların artacağını belirterek, “Av sezonunun kapanmasıyla birlikte balık çeşitliliği azaldı. Fakat küçük teknelerde avlanma hala devam ediyor. Bizde alabildiğimiz ürünlerin satışlarını burada gerçekleştiriyoruz. Şu anda vatandaşlar tatilde olduğu için çok fazla satış yapamıyoruz. Vatandaşların dönmeleriyle birlikte işlerimize kaldığımız yerden devam edeceğiz. Fakat havalar şu anda çok sıcak. Balıkların bozulmaması için tezgahlarımızı açamıyoruz. Bunun yerinde dondurucu dolaplardan elimizde bulunan çeşitlerin satışlarını gerçekleştiriyoruz.” dedi.

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510