Başakşehir’den yeni kampüs

2015 yılında kurulan ve geçtiğimiz yıl Kozuva Şirketler Grubu bünyesine dahil olan Başakşehir Okulları, 2019-2020 eğitim öğretim yılında yeni kampüsünde hizmet verecek. Başakşehir Okulları Genel Müdürü Mehmet Demirbaş, basın mensupları ile gerçekleştirdiği toplantıda Pınarça yolu üzerinde bulunan 10 dönümlük alanda inşaat çalışmalarının başladığını ve okul inşaatının 31 Temmuz 2019’da tamamlanacağını ifade etti.

Başakşehir’den yeni kampüs

Çerkezköy Bakış - Başakşehir Okulları’nın yeni konseptini ve eğitim anlayışını, eğitime bakış açısını kamuoyuyla paylaşmak amacıyla bir basın toplantısı düzenledi. Kapaklı, Çerkezköy ve Saray’da görev yapan basın mensuplarının katıldığı toplantıya Başakşehir Okulları Genel Müdürü Mehmet Demirbaş, Başakşehir Okulları İlk-Ortaokul Müdürü Aylin Arda, Başakşehir Okulları Rehberlik ve Psikolojik Danışmanları Gamze Koçak ve Ceylan Düştü, Başakşehir Okulları Halkla İlişkiler Sorumluları Fikriye Gülverin ve Gamze Sal ev sahipliği yaptı.

VİZYON VE MİSYONLARINI ANLATTI

Programda konuşan Başakşehir Okulları Genel Müdürü Mehmet Demirbaş, okulun yeni konseptini ve eğitim anlayışını basın mensupları ile paylaştı. Eğitimin her aşamasının kendileri için önemli olduğunu vurgulayan Demirbaş, “Amacımız; eğitime olan bakış açımızı insan yaşamının her evresine yansıtabilmektir. Kurumumuz öğrencilerin bilgi deposu olması yerine, bilgiye ulaşmayı bilen ve bilgiyi işleyerek hayata geçirebilen, bilgi teknolojilerini kullanabilen, yabancı dil ile iletişim becerilerini kazanmış, karakterli bireyler yetiştirmektir. Vizyonumuz evrensel değerleri kendi kültürüyle yoğuran, farklılıkları birer güzellik olarak kabul eden, özgüven sahibi, mutlu ve inovatif gençler yetiştirerek eğitimde örnek alınan bir kurum olmaktır. Kurumlarımız ulusal ve uluslararası standartlarda, bireysel farklılıkları dikkate alarak, öğrencilerin kişilik, sosyal, kültürel, sanatsal ve akademik gelişimlerini bir bütün halinde takip ederek, kendi donanımlarını keşfetmiş ve onları nasıl geliştirebileceğini bilen bireyler olarak hayata hazırlar. Donanımlarının farkında olarak yetiştirilmiş bireyler, ülkemizi ve dünyayı daha yaşanabilir kılar.” dedi.

PINARÇA YOLU ÜZERİNDE OLACAK

Başakşehir Okullarının öne çıkan iki unsurunun kişinin yeteneklerinin keşfedilmesi ve öğrencinin uygulamalı eğitim alması olduğunu belirten Demirbaş, okulun yeni konseptinin 6 temada olduğunu belirtti. Pınarça Mahallesi yolu üzerinde, doğa ile iç içe bir okul inşaatına başladıklarını ifade eden Demirbaş, “10 dönüm arazi üzerinde, öğrencilerin her türlü ihtiyaçlarını karşılayacak nitelikte; kapalı spor salonu, açık spor alanları, anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise eğitim binalarından oluşan Başakşehir Okulları, benzersiz fiziki yapısı ile çevresinde tek özel okul olarak inşa edilmektedir. Okulumuz 40 derslikli, açık ve kapalı spor sahası, yaklaşık 360 kişilik konferans salonu, açık alanda bulunan amfi tiyatrosu, 17 atölye ve tam donanımlı laboratuvarları ile şehrin trafik karmaşasından uzak, doğanın içinde, öğrencilerin huzur ve güven içinde, teknoloji ile eğitim görmelerine imkan sağlayacak fiziksel donanıma sahiptir.” dedi.

EĞİTİM FELSEFELERİNİ AÇIKLADI

Eğitim felsefeleri ile ilgili olarak ise Başakşehir Okulları Genel Müdürü Mehmet Demirbaş, “Başakşehir Okullarında, öğrenciler ayrı birer birey olarak kabul edilmektedir. Her öğrenci tek tek ele alınır, bireysel ihtiyaçları ve birbirinden ayrılan özellikleri belirlenerek, ihtiyaca yönelik öğrenciye uygun planlamalar yapılmaktadır. Merkezi sınav sonuçları ile akademik başarıyı her yıl zirvede tutan Başakşehir Okulları, “Sadece sınav başarısı için değil, hayata hazırlamak, kendimizi keşfetmek için öğreniriz.” prensibini ilke edinmiştir. Okulumuzda İngilizce ve ikinci yabancı dil olarak Almanca’nın yanı sıra Rusça, Çince ve İspanyolca da seçmeli ders olarak uygulanacaktır.” açıklamasında bulundu.

REHBERLİK ANLAYIŞINI İFADE ETTİ

Açıklamalarını sürdüren Başakşehir Okulları Genel Müdürü Mehmet Demirbaş,  Rehberlik anlayışıyla ilgili olarak ise, “Her öğrenciyi kendi profili kapsamında değerlendirerek uygun eğitim yaklaşımı ile gelişimini sağlamayı hedefleyen okulumuz bu bağlamda öğrenci odaklı eğitim anlayışını veli-öğretmen-öğrenci üçgeni ekseninde pekiştirmektedir.” dedi.

“HER ÖĞRENCİMİZİN LİSANSLI SPORCU OLMASINI İSTİYORUZ”

Başakşehir Koleji Gençlik Spor Kulübünü devam ettireceklerini belirten Demirbaş, “Daha çok bireysel sporlarda aktif olacağız. Her öğrencimizin lisanslı sporcu olmasını istiyoruz. Her öğrencimizin sanat alanında kendisini geliştirmesine olanak sağlayacağız. Binamızda oluşturulacak bilim sokağımız ile Robotik Kodlama, Stem, Maker alanında yapılabilecek her türlü çalışma hayata geçmiş olacak.” dedi.
Her çocuk özeldir anlayışıyla hareket edeceklerini ifade eden Demirbaş’ın ardından Başakşehir Okulları İlk-Ortaokul Müdürü Aylin Arda, Başakşehir Okulları Rehberlik ve Psikolojik Danışmanları Gamze Koçak ve Ceylan Düştü, Başakşehir Okulları Halkla İlişkiler Sorumluları Fikriye Gülverin ve Gamze Sal kendisini ve görev alanıyla ilgili bilgi verdi.

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510