Çerkezköy’ün Nusret’i: Şenol usta

Çerkezköy’de 38 yıldır terzilik yapan ve çevresinde oldukça sevilen bir isim olan Şenol Kısa’nın yaptığı işi eğlenceli bir hale getirmek için çalışmasını şova dönüştürmesi müşterilerin oldukça ilgisini çekiyor. Mesleğine olan aşkından dolayı ‘kumaşı seven adam’ olarak bilinen Şenol Kısa’ya ‘Çerkezköy’ün Nusret’i lakabı takıldı.

Çerkezköy Bakış - Saat Kulesinin hemen karşısındaki Meydan Plaza İş Merkezi’nin giriş katındaki ‘Terzi Şenol’ isimli işyerlerinde oğlu Umut ile birlikte çalışan Şenol Kısa, çalışma yöntemiyle neredeyse fenomen haline geldi. ‘Salt bae’ akımı ile bir anda tüm Dünya’nın tanıdığı isim haline gelen Nusret Gökçe’nin eti sevip keserek pişirmesi ve tuz serpmesi şova dönüştürmesinin farklı bir boyutu ise Çerkezköy’de yaşanıyor.

SADECE 30 SANİYEDE

İlçede 38 yıldır terzilik yapan Şenol Kısa, hızlı hareketle aldığı pantolonu ters çeviriyor, ardından masaya koyup kesiyor ve terzi masasına fırlatıyor. Daha sonrada makinenin başına geçerek 30 saniye gibi kısa bir sürede pantolonun paçasını yapıyor. İş hayatı boyunca sempatik ve güler yüzlü tavrı ile tanınan Şenol ustanın kumaşlara davranışları ve hareketleri büyük ilgi görüyor. Bu anları ise müşteriler ilgiyle ve büyük bir şaşkınlıkla izliyor.  
Çerkezköy’de doğup büyüdüğünü ve terzilik mesleğine 10 yaşında başladığını belirten Şenol Kısa, sıkıcı olan eşini zevkli bir hale getirmek için çabaladığını söyledi.  Kısa, “Bizler terziler olarak çok farklı özelliklere sahip olan bir sürü vatandaş ile muhatap oluyor. Üzgün, mutsuz, sinirli bir sürü insana hizmet vermenin tedirginliği ve çekingenliği ile en iyi hizmeti vermek adına elimizden gelen çabayı sergilemeye çalışıyoruz. Bende işimi sevdiğimden dolayı insanlara farklı yaklaşımım ya da iş yerindeki çalışma şeklimden dolayı insanları hep mutlu olmasını sağlamaya çalışıyorum. Dükkânıma gelen insanların sinirli olmaları, mutsuz olmaları benim çalışma şeklimi veya davranışımı etkilemiyor. Her zaman onları mutlu etmek adına samimi ve sıcak davranışlar sergiliyorum. Özellikle de pantolonlara ve çeşitli kıyafetlere yani kumaşa davranış tarzım ise insanlar için ilgi odağı oldu.  Her zaman hızlı hizmet verebilmek adına çalışmalarımı sürdürüyorum.’ diye konuştu.


 

KUMAŞA OYUNCAK GİBİ DAVRANIYOR

Elinin hızlı olmasının yanı sıra pantolonları ellerinde çeviren, işinin arasında çeşitli hareketler yapan Kısa, “Bu benim sevdiğim bir iş. Bende işimi severek yaptığımdan dolayı böyle hareketler yapıyorum. Hareketler artık benim için bilinçli yapılan şeyler değil, çalışmama empoze olmuş durumda. Aynı zamanda insanların da ilgisini çekiyor. Bin liralık pantolona da 20 liralık pantolona da aynı hareketleri yapıyorum. Benim için her kumaş aynıdır ve her zaman da hepsine özen göstererek çalışıyorum.’ dedi.


 

İLGİ ÇOK FAZLA

İnsanlarla iş yerinde olan diyaloglarının yanı sıra dışarıda da insanlardan güzel tepkiler aldığından bahseden Kısa, “İnsanlar artık hareket ve tavırlarıma alıştı. Benim davranışlarımı sıcaklığımı bilen birçok insan dışarıda gördükleri zaman ‘şu paça olur mu?’, ‘bunu nasıl yapıyorsun?’ gibi bir sürü soru soruyor ve bana bu işi iyi yaptığımı söylüyor. Çoğu zaman videomu çekerek sosyal hesaplarında paylaşıyorlar. Çalışma şeklimi severek ilgi gösteriyorlar. İşimle mutlu ve insanların ilginsen de büyük mutluluk duyuyorum. İşimi seviyorum. Oğlum da bu işi seviyor. Onunla birlikte güzel işlere imza atıyoruz. Eğlenerek çalışıyoruz ve bu şekilde çalışmaya da devam edeceğiz.’ diye konuştu.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2018, 16:26

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
Murtaza leman
Murtaza leman - 1 yıl Önce

On numarasın yılların ustası çılgın terzim benim.... kolay gelsin maşAllah diyelim

müdavim
müdavim - 1 yıl Önce

Şenol Ustanın işini severek yapması bir işin sevilerek nasıl yaptığının bir örneğidir Şenol usta

cadde59 giyim
cadde59 giyim - 1 yıl Önce

bu işi gerçekten hızlı ve düzgün yapıyosun..

SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510