Demirci: Bu düzensizliği Çerkezköy’ün kaldırması mümkün değildir

Çerkezköy Lojistik Depo ve Sanayi Alanları Yaptırma Derneği Başkanı Servet Demirci, İkitelli Organize Sanayi Bölgesi’nin bu bölgeye taşınma planı ile ilgili, “Unutulmamalıdır ki İkitelli OSB 1991 yılında kurulmaya başlanmış, 20-25 yılda yaşanmaz bir hale gelmiştir. Bu düzensizliği Çerkezköy’ün kaldırması mümkün değildir. Kapaklı, Saray tarafı Çerkezköy’e nazaran daha serbest olduğundan bu yükü fevkalade kaldırabilmekle birlikte istihdam açısından da faydalı olabilecektir.” dedi.

Demirci: Bu düzensizliği Çerkezköy’ün kaldırması mümkün değildir

Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Lojistik Depo ve Sanayi Alanları Yaptırma Derneği Başkanı Servet Demirci yazılı bir açıklama yayımladı. Demirci açıklamasında, “Yaklaşık 4 aydan beri dernek olarak mücadelesini verdiğimiz TOKİ’nin Çerkezköy’deki sanayi alanlarını kamulaştırma kararı bugün bu alanlardaki yaklaşık 1.500.000 m2 alandaki arazi sahiplerinin tapularının üzerine şerh konulması ile iyice hızlanmış durumdadır. Çerkezköy’ümüz maalesef yüzölçümü olarak Tekirdağ’ın en küçük ilçesi olmasına rağmen Türkiye’mizin gözbebeği sanayi kuruluşlarına ev sahipliği yapmakta bu fabrikaların bölgemize ve ülkemize kazandırdığı katma değer tartışılmaz bir gerçektir. Başta Çerkezköy’ü yönetenler olmak üzere hepimiz eğer burada yaşamaya devam etmeyi düşünüyorsak bu fabrikaların sürekli çalışabilmesi için elimizden gelen tüm gayreti göstermemiz gerekmektedir.” dedi.

“İSTİHDAM AÇISINDAN DA FAYDALI OLABİLECEKTİR”

“Kapaklı, Saray tarafı Çerkezköy’e nazaran daha serbest olduğundan bu yükü fevkalade kaldırabilmekle birlikte istihdam açısından da faydalı olabilecektir” diyen Demirci, “Hepimizin bildiği gibi Çerkezköy den fabrikaları kaldırdığımızda Çerkezköy sadece bir Köy olmaktan öteye gidemeyecektir. Bu vesileyle Çerkezköy’ümüzün kıt olan arazi kaynaklarını en verimli şekilde kullanılabilmesi (Sanayi Ticari Konut alanları) bir an önce imar planlarının yapılıp hayata geçirilmesi artık kaçınılmaz olmuştur. Nüfusu 200 binlere dayanan Çerkezköy’ümüzün 10 yıl sonrasında çarpıklığı bugünden görmemek hiçte zor gözükmemektedir. Yukarıda yazdığım sorunlar yetmezmiş gibi Asıl Çerkezköy Karaağaç Yalıboyu Veliköy O.S.B de faaliyet gösteren fabrikaların ve Çerkezköy belediyesinin çok acil ihtiyacı olan Çerkezköy ün tek sanayi bölgesi olan Fevzipaşa mahallesi B.S.H kavşağından Veliköy arıtmasına kadar olan 1.500.000 m2’lik bu alanın TOKİ tarafından kamulaştırılarak İkitelli’de kobi (atölye) olarak faaliyet gösteren firmalara tahsis edilmesi bölgemiz için ileride çok olumsuz sonuçlar doğuracağı gerçeği ile karşı karşıyayız. İkitellideki başta trafik olmak üzere yapılaşmadaki çarpıklığı düzensizliği hepimizin malumudur. Unutulmamalıdır ki İkitelli O.S.B 1991 yılında kurulmaya başlanmış 20-25 yılda yaşanmaz bir hale gelmiştir. Bu düzensizliği Çerkezköy’ün kaldırması mümkün değildir. Kapaklı, Saray tarafı Çerkezköy’e nazaran daha serbest olduğundan bu yükü fevkalade kaldırabilmekle birlikte istihdam açısından da faydalı olabilecektir. Organize Sanayi Bölgelerinde depolama alanı yapmak mümkün olmadığından bölgede üretim yapan pek çok fabrika yıllar öncesinde sanayi alanları ilan edilen bu alanlara kapasitelerini arttırmak Lojistik Depolama ihtiyaçlarını karşılamak amacı ile bu alanlara yatırım yapmış ve yıllardır gerekli olan imar düzenlemelerinin yapılamasını beklerken bu alanların sanayicilerimizin elinden alınarak atölye tarzı işletmelerin kullanımına tahsis etmek bölgedeki sanayicimizi bugünden itibaren ilerideki yıllarda yapacağı yatırımları gözden geçirmesine neden olmaktadır. Bizler Çerkezköy Lojistik Depo ve Sanayi Alanları Yaptırma Derneği olarak Kamu yararına olmayan bu uygulamayı Bölge idare Mahkemesinde dava açmak sureti ile takip edeceğimiz konusunda kamuoyunu bilgilendirmeyi bir borç biliriz.” ifadelerini kullandı.

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner562

banner306

banner510