Diplomalarını aldılar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan tarafından başlatılan ‘Okuma Yazma Seferberliği' kapsamında eğitim alan 224 kişi diplomalarını aldı.

Çerkezköy Bakış
Diplomalarını aldılar

Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonunda gerçekleştirilen sertifika teslim törenine, Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş, ilçede bulunan diğer okulların müdürleri, öğretmenler ve çok sayıda kursiyer katıldı.

“KENDİ ÖZGÜVENİMİ KAZANDIM”

Burada açılış konuşmasını yapan ve çok heyecanlı olduğunu belirten kursiyer Tülin Çakıcıoğlu, “Bir anne olarak 47 yaşında 4 tane çocuğum var ve çok zorluklar yaşadım. Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ve sevgili eşi Emine Erdoğan’ın başlattığı bu kurslar sayesinde tüm kadınlarımız kendisinde bir güç hisseti. Bir kadın için çok zor bir şey okuma yazma bilmemek, özellikle de bir anne olarak. Neyin nerede olduğunu bilmiyorsun ve ben bu kursta kendi özgüvenimi kazandım. Kendi ayaklarımın üzerinde durmayı öğrendim, öğrenmeye devam ediyorum.” diye konuştu.

“1 KİŞİ DAHİ OLSA KURS AÇARAK BU EĞİTİMLERİMİZE DEVAM EDECEĞİZ”

Burada kısa bir konuşama yapan ve kalp krizi şüphesiyle hastaneye kaldırılan ve tedavisi süren Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban’a geçmiş olsun dileklerini ileterek sözlerine başlayan İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş, “Geçirdiği rahatsızlıktan dolayı yanımızda olamayan Kaymakamımıza bu vesile ile geçmiş olsun dileklerimi iletmek istiyorum. Aynı zamanda ilk gününü idrak ettiğimiz Ramazan-ı Şerifimizi de kutluyorum. Okumak aydınlanmaktır ve bunun yaşı yoktur. Biz Çerkezköy’de 34 bin 850 öğrencimizi örgün eğitimde okullarımızda eğitiyoruz ama bizim bir de hayat boyu öğrenme diye bir programımız var. Bu da sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve hanımefendi Emine Erdoğan öncülüğünde başlatılan okuma yazma seferberliğinin tamamını seferberlik olarak tüm okullarımızda ve kurumlarımızda, öğretmenlerimizin ve idarecilerimizin fedakarlıkları ile ve sizlerin 68- 70 yaşında teyzelerimizin, okuma azmini birlikte yaşadık. Biz bunu sizlerle başardık ve bu tarz eğitimlerimiz okuma yazma oranı ilçemizde yüzde 100’ulaşana kadar da devam edecek. Okur-yazarlığı olmayan 938 vatandaşa ulaşılıp, 24 ayrı yerde 48 adet kurs açıldı. 733 kursiyer kayıt edilmiş olup, ilkokulu çeşitli nedenlerle yarıda bırakmış olan vatandaşlara ise 20 kişi. 1. seviye ve 2. seviye olarak okuma yazma seviye tespit sınavı yapılarak 224 kursiyere diploma verilmiştir. Kurslarımız ve gayretlerimiz devam edecektir. Belirlemiş olduğumuz bölgelerimizde kursiyer sayısı gözetmeksizin 1 kişi dahi olsa kurs açarak bu eğitimlerimize devam edeceğiz.” diye konuştu.

DİPLOMALARI VERİLDİ

Yapılan konuşmanın ardından ise yapılan eğitimin sonrasında diploma almaya hak kazanan vatandaşlara, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş tarafından diplomaları teslim edildi. Hatıra fotoğrafı çektirildi.

BURAK DALKIRAN

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2018, 13:53

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510