banner265

banner579

banner306

banner578

Diş İmplant uygulaması başladı

Çerkezköy Ağız Ve Diş Sağlığı Merkezi’nde, eksik olan dişlerin fonksiyon ve estetiğini tekrar sağlamak amacıyla çene kemiğine yerleştirilen ve uygun malzemeden yapılan yapay diş kökleri işlemi olarak adlandırılan diş implant uygulaması başladı.

Gündem 07.08.2018, 11:35 Bakış Haber Merkezi
Diş İmplant uygulaması başladı
© çerkezköy bakış
banner287

Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Ağız Ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Dt. Nihal Küçükyazıcı yaptığı yazılı açıklamada implant işlemlerine başlandığı belirtildi. Küçükyazıcı, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: Hastalar için diş eksikliklerinin yerine konmasında büyük konfor sağlayan “İmplant Tedavisi” başlamıştır. İmplant, eksik olan dişlerin fonksiyon ve estetiğini tekrar sağlamak amacıyla çene kemiğine yerleştirilen ve uygun malzemeden yapılan yapay diş kökleridir. Günümüzde diş implantları tartışmasız olarak doğal dişlere en iyi alternatiftir. Geleneksel sabit köprü ve hareketli protezlere göre daha iyi konuşma ve çiğneme fonksiyonu sağlarken, hastanın yüzünde doğal bir görünümü de beraberinde getirir. İster tek diş isterse birden fazla diş eksikliğinde, eğer implant yerleştirmeye uygun miktarda kemik varsa, her hasta için implant kullanılabilir.

Doğru teşhis, yeterli bilgi, tecrübe ve ekipmanla uygulandığında diş implantı, hasta ve hekim açısından çok başarılı sonuçlar verebilen bir tedavi şeklidir. 30 Temmuz 2018 tarihinde ilk implant vakamız başarı ile gerçekleştirilmiştir. İlçemiz ve yakın ilçeler bünyesinde implant tedavisine ihtiyacı olan vatandaşlarımızın çevre illere tedavi amacıyla gitmeleri, hem zaman, hem de maddi açıdan kayıplara sebep olacağı düşünüldüğünde; Çerkezköy Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimiz bünyesinde implant hizmetinin verilmesi, ilçemiz ve yakın ilçelerimizde bulunan vatandaşlarımıza tedavi açısından büyük avantaj sağlamıştır.

EVDE SAĞLIK HİZMETİ EKİBİ HAZIR


Çerkezköy Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi olarak 31 diş hekimi, 1 Ağız-Diş-Çene Cerrahisi Uzmanından oluşan kadrosu ile hizmet vermekte. Rutin işlemlerin dışında Evde Sağlık Hizmetleri ekibimiz kurulmuş olup, Evde Sağlık Hizmetleri aracımızla hastaneye başvuramayan hastaları evinde ziyaret ederek diş çekimi, tedavi ve protez işlemleri yapılmaktadır. Vatandaşlarımız 444 38 33 nolu telefon hattını arayarak Evde Sağlık Hizmetleri’nden faydalanabilir. 

Kaynak: Çerkezköy Bakış
Yorumlar (9)
ÖMER AY 1 yıl önce
HİZMETTE SINIR TANIMAYAN ÇERKEZKÖY ADSM YE TEŞEKKÜR EDERİZ..
Saliye kir 1 yıl önce
Teşekkürler
Nurşen Torun 1 yıl önce
Allah devletimizden razı olsun hayatımızı kolaylastirdikca daha da kolaylaştırıyor herkezin emegine sağlık
Serpil 1 yıl önce
İlk önce yapmış olduğunuz dişleri tam ölçüyle yapın implant bırakın özellere kalsın. Yarım yamalak iş sonra
TRAKYALI.. 1 yıl önce
HERŞEY GÜZELDE..HEP RANDEVU..AMA DOLU )))
Umut bakanoğlu 1 yıl önce
Diş çekimi için geçen hafta 17 eylüle randevu veren merkez inplant yapsa ne olur
Bayram çavdar 12 ay önce
Sigorta karşiliyormu
Aktif şahin 6 ay önce
Çerkezköy diş hastanesi imfilat diş fiatı sigortada ne kadar?
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın