El emeği ürünler görücüye çıktı

Çerkezköy Belediyesi’nin Kültür Sanat Kursları kapsamında yaklaşık sekiz ay önce başlattığı kursların yılsonu sergisi Kapalı Otopark Alanı üzerinde açıldı. 5 gün açık kalacak sergide çiniden takı tasarımına, rölyeften ebru kursuna kadar tüm kursiyerlerin el emeği ürünleri sergileniyor.

El emeği ürünler görücüye çıktı
Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Belediyesi’nin Kültür Sanat Kursları kapsamında yaklaşık sekiz ay önce başlattığı kursların yılsonu sergisi Kapalı Otopark Alanı üzerinde açıldı.

AÇILIŞI YAPILDI

5 gün sürecek olan ve birbirinden değerli ürünlerin yer aldığı serginin açılışını Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay yaptı. Açılışa kurs öğreticilerinin yanı sıra sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, kursiyerler ile davetliler katıldı.

“12 DALDA KURS DÜZENLEDİK”

Sergi açılışından önce bir konuşma gerçekleştiren Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay Çerkezköy’de bu yıl yaklaşık 12 dalda kurs düzenlendiğini ifade ederek “Bu kursları düzenlerken Veliköy ve Kızılpınar Mahalle Evleri oluşturduk. Önümüzdeki süreçte inşallah Bağlık Mahallesi, Fatih Mahallemizde de bunları oluşturmaya devam edeceğiz. Yeni kurslar açıyoruz, yeni mahalle evleri açıyoruz. Burada bayanlarımızın, kadınlarımızın bir araya gelmesini önemsiyoruz. Hedefimiz kadınlarımız bir araya gelerek el emeklerini bir araya koysunlar. Bizde emeklerden ortaya çıkan sonuçları Çerkezköy’le paylaşmak. Bunlarla kadınlarımız evlerine katkı saplasın istiyoruz. Bu bir başlangıç. Veliköy’de başlayıp Kızılpınar’da devam eden güzelliklerin hep birlikte açılışını yapacağız” dedi.

‘GELECEKTEN UMUTLUYUZ’

Çerkezköy’ün ülkemizin çeşitli illerinden, ilçelerinden gelmiş kadınların buluştuğu bir nokta olduğunu dile getiren Belediye Başkanı Akay “Dolayısı ile birbirimizle tanışmaya , komşuluk ilişkilerimizi güçlendirmeye ihtiyacımız var. Çerkezköy gücünü buradan alıyor. Bunun da başlangıç noktası kadınlarımızdır. Dolayısı ile Çerkezköy Belediyesi yaklaşık iki yıl boyunca, kendi dönemimizde bu konuların üzerinde durduk. Daha da bu konuları güçlendirerek kadınlarımızı bayanlarımızı bir araya getirmeye devam edeceğiz. Bu gün bunları zor şartlarda geliştirdik. Ama gelecekten umutluyuz. Kültür Merkezimiz olacak. Sergi salonlarımız olacak. Çerkezköy’ün kültürüne, kadınlarımızın el emeklerine daha iyi şartlarda katkı sağlayacağız. Kurslarımıza katkı sağlayan ve katılan tüm kursiyerlerimize teşekkür ediyorum” dedi.

ÇERKEZKÖYLÜLERİ SERGİYE DAVET ETTİ

Açılışın ardından birbirinden değerli ve ürünlerin yer aldığı bütün stantları gezen Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay ile beraberindeki heyet alış veriş yapmayı da ihmal etmedi. Başkan Akay, tüm Çerkezköylü vatandaşları tüm Çerkezköylüleri Kapalı Otopark Alanı’na davet etti.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2016, 10:23

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510