İğdirliler piknikte bir araya geldi

Tokat Artova İğdir Köyü Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından düzenlenen 2. Geleneksel Piknik Şöleni düzenlendi. Şölende İğdirliler, yenilen yemeklerin ardından sanatçılar eşliğinde gönüllerince eğlendi.

İğdirliler piknikte bir araya geldi

Çerkezköy Bakış - Büyükçavuşlu Mesire Alanında düzenlenen piknik şölenine CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer, CHP Tokat Milletvekili Kadim Durmaz, MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut, CHP İstanbul Milletvekili Özgür Karabat, Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroglu, Çerkezköy Belediye Başkan Yardımcısı Enver Bayram, Artova Belediye Başkanı Lütvü Yalçın, Yeşilyurt Belediye Başkanı Muhsin Yılmaz, Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, Çerkezköy Belediye Meclis üyeleri, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Programda ilk olarak Tokat Artova İğdir Köyü Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Abdullah Şakrak söz aldı.

“SOSYAL VE KÜLTÜREL ZENGİNLİKLERİMİZİ PAYLAŞMALIYIZ”

Konuşmasına katılımcıları selamlayarak başlayan Şakrak, “İkincisini düzenlediğimiz geleneksel piknik şölenimize hepiniz hoş geldiniz. İğdir Köyü Derneği Adından anlaşılacağı gibi bir köy derneğidir. Tarihi ve kültürel zenginliklerin bol olduğu Tokat ilimizin Artova ilçesine bağlı şirin bir köydür, İğdir köyü. Ülkemizin dört bir yanına hatta yurt dışına bile göç gönderen bir gurbetçi köyüdür İğdir. Bildiğiniz gibi birkaç tane il dışında gruplar dernek bile oluşturamamışken bizler bırakın ili ilçeyi, bir köy derneği kurmuş ve kendimizi buralarda tanıtma fırsatı bulmuşsak bu siz değerli hemşehrilerimizin destek ve katkılarıyla olmuştur. Buradaki amacımız ayrışmak değil, Çerkezköy ilçemize aidiyet duygusuyla bağlı kalarak Sosyal ve Kültürel Zenginliklerimizi paylaşmaktır.” dedi.

“BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZİ HER GEÇEN GÜN ARTIRIYORUZ”

Konuşmasının devamında birlik ve beraberliğin her geçen gün arttığını dile getiren Şakrak, “Bu yıl 2.sini düzenlediğimiz Tokat Artova İğdir Köyü Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’mizin Piknik Şölenini bundan sonra geleneksel hale getireceğimize, birlik ve beraberliğimizi her geçen gün güçlendireceğimize inancım sonsuzdur. Bu anlamda buraya gelerek bizleri onurlandıran birbirinden kıymetli misafirlerimize, katkılarıyla bizlere destek olan sponsorlarımıza ve tüm hemşehrilerimize teşekkür ediyorum. İyi eğlenceler diliyorum.” dedi.

SANATÇILAR PERFORMANSLARINI SERGİLEDİ

Dernek Başkanı Abdullah Şakrak’ın konuşmasının ardından sanatçı Aslı Tekin ve Tekin Tekin şarkıları ve sahne performansları ile katılımcılara unutulmaz bir gün yaşattı. Performansların ardından sanatçılara çiçek takdim edildi.

MUSTAFA KAPLAN YENİDEN AĞA SEÇİLDİ

Sanatçı performanslarının ardından ağa seçimine geçildi. Birçok iş adamının katıldığı ağa seçiminde ise önceki ağa değişmedi. Mustafa Kaplan 10 bin liralık bağış ile 2019-2020 yıllarında Tokat Artova İğdir Köyü güreş ağası seçildi.

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner562

banner306

banner510