Kart dolum noktaları artacak

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan düzenlemenin ardından, şehiriçi yolcu taşımacılığı yapan TETUS’larda kartlı sisteme geçildi. Sancılı başlayan sistem nedeniyle vatandaşlar kart dolum noktası eksikliği nedeniyle mağduriyet yaşıyor. Bu sıkıntının çözümü için kart dolum noktalarının artırılacağı açıklandı.

Kart dolum noktaları artacak

Çerkezköy Bakış - Halk arasında mavi minibüsler olarak bilinen şehiriçi yolcu taşımacılığı yapan minibüsler, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Ulaşım Koordinasyon Merkezi’nin (UKOME) yaptığı düzenlemenin ardından Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Toplu Ulaşım Sistemi (TETUS) adını aldı. Sistemle beraber birçok değişiklik de yaşandı, güzergâhlar değişti, 25 Eylül itibariyle de paralı binişler bitti. Yerine ise kartlı sisteme geçildi. Ancak bu kartlı sistem biraz sancılı başladı. Vatandaşlar dolum noktası konusunda büyük sıkıntı yaşadı. Dolum noktası olarak belirlenen TESKİ’nin bulunduğu binanın 5. Katı gösterildi. Ancak buradaki personel eksikliği ve yolcuların her zaman buraya gelemeyecek olması, vatandaşları mağdur etti.

“KART DOLUM MERKEZLERİNDEN ŞİKAYETÇİLER”

banner287
Çerkezköy Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Mustafa As, yaptığı açıklamada, vatandaşların mağduriyetinin giderileceği söyledi. As, “2 hafta kadar müddet lazım hem vatandaşa hem bize. Sistem oturana kadar bir takım sorunlarla elbette ki karşılaşacağız. Yapılan bu yeni çalışma tamamen vatandaşlarımızın lehine olan bir çalışma olduğu gibi vatandaşlarımıza daha iyi bir hizmet sunmak amaçlı oy birliği ve komisyondan alınan kararla yapılan bir yenilik oldu.” dedi.

“KART DOLUM NOKTALARI ÇOĞALTILACAK”

Çerkezköy Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Mustafa As, vatandaşları mağdur etmemek adına kart dolum noktalarının artacağını dile getirdi.

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306