Kaymakam Abban’dan bayram mesajı

Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Bayramların toplumsal dayanışma ve yardımlaşma hislerinin yoğun olarak yaşandığını belirten Kaymakam Abban, tüm Çerkezköy halkının Kurban Bayramı’nı kutladı.

Kaymakam Abban’dan bayram mesajı

Çerkezköy Bakış - Kaymakam Abban’ın Kurban Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajda şu ifadeler yer aldı: İnsanları sevgi, saygı ve kardeşlik duygularıyla kaynaştıran, birlik ve beraberlik ruhunu geliştiren, toplumsal dayanışma ve yardımlaşma hislerinin yoğun olarak yaşandığı bir Kurban Bayramı’na daha ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Kültürümüzde önemli bir yere sahip olan bayramlar, bizleri birleştiren, kardeşliği pekiştiren; inancı, ibadeti, tarihi, kültürü bir sevinç atmosferinde buluşturan özel günlerdir. Bu özel günleri fırsat bilerek, tarih boyunca olduğu gibi bizleri bir arada tutan milli ve manevi değerleri yaşatmak, huzur ve barış ortamını sürdürmek ve kardeşlik duygularımızı geliştirmek için daha çok çaba göstermeliyiz. Küçüklerin hatırlandığı, büyüklerin sayıldığı, kucaklaşmanın, kavuşmanın ve buluşmanın aziz millet fertlerinde davranış haline geldiği bayramların, milletimizin kültür hayatındaki önemi çok büyüktür. Bayramları sadece kendimiz, ailemiz ve yakın çevremizle yaşamamalıyız. Yoksullara, öksüz ve yetimlere, düşkün ve yaşlılara, huzurevi sakinlerine, engellilere, şehit ailelerine, hastalara ve özellikle yurtlarda kalan kimsesiz yavrularımıza, ilgiye muhtaç her vatandaşımıza bayramı bayram gibi yaşatmak zorundayız. Toplum olarak muhtaç ve engelli her kardeşimizi anlamak, dertleriyle dertlenmek ve sevincimizi paylaşmak; bu mübarek Kurban Bayramının coşkusunu beraber yaşamak insani ve vicdani görevimizdir. Bu duygu ve düşüncelerle mübarek Kurban Bayramımızın, ülkemize, milletimize huzur getirmesini temenni ediyor, ülkesi ve vatanı için canlarını feda eden şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, tüm halkımızın Kurban Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.   

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
Misafir
Misafir - 2 hafta Önce

Toplumu cahilleştirerek, kula kulluk ve biat kültürü ile sadakayı kutsallaştıran anlayış bu milleti sadece acınacak hale getirir, diye düşünüyorum.

SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510