Kültür Merkezi bugün açılıyor

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Kültür Merkezi, bugün saat 14.30’da düzenlenecek törenle hizmete açılacak. Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, “Çerkezköylülerin yıllardır özlemini duyduğu Kültür Merkezi, birçok sanatsal ve kültürel faaliyete ev sahipliği yapacak” dedi.

Kültür Merkezi bugün açılıyor

Çerkezköy Bakış - Bugün saat 14.30’da açılışı yapılacak olan Kültür Merkezi’nin yaklaşık 12 bin metrekarelik inşaat alanına sahip olduğunu kaydeden Belediye Başkanı Vahap Akay, “Kültür Merkezimiz içinde 735 kişilik konferans salonu, 238 kişilik tiyatro salonu ve fuayeleri ile 3 adet sinema salonu bulunacak. İdari birimler ve fuaye alanlarının yanı sıra 9 adet sanat atölyesi, teknik kütüphane, 3 adet plastik sanatlar sınıfı, 1 adet bilim eğitim sınıfı, 1 adet görsel sanatlar sınıfı ve 5 adet de derslik bulunuyor” ifadelerini kullandı.

banner287
27.6 MİLYON LİRALIK YATIRIM

Yaklaşık 27.6 milyon lira maliyetli Kültür Merkezi’nin ilçe için büyük öneme sahip olduğunu kaydeden Akay, “Kültür Merkezimiz yarın itibari ile Çerkezköy halkına hizmet vermeye başlayacaktır. Kentimize değer katacak ve sosyal yaşamımızı daha da güçlendirecek olan, içerisinde tiyatrolarımızı, söyleşilerimizi, panellerimizi ve birçok etkinliğimizi gerçekleştireceğimiz Kültür Merkezimiz şimdiden Çerkezköy’ümüze ve bölgemize hayırlı uğurlu olsun” dedi.
Bu projeyi Çerkezköy’e kazandırdığı için Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’a teşekkür eden Akay, 14.30’da gerçekleştirilecek olan Kültür Merkezi açılışına tüm Çerkezköylüleri davet etti.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2019, 12:30

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner510