Metrekareye 50 kilogram yağış düştü

Çerkezköy’de etkili olan yağmur yağışı sonrası metrekareye 3 saat içinde yaklaşık 50 kilogram yağış düştü. Yağış nedeniyle bazı cadde ve sokaklar su altında kalırken, bazı evlerin bodrum katlarını su bastı. Çerkezköy Belediyesi tarafından ise kriz masası kuruldu.

Metrekareye 50 kilogram yağış düştü

Çerkezköy Bakış - Meteoroloji Müdürlüğü yetkililerinden edinilen bilgilere göre Ergene, Çorlu, Çerkezköy genelinde metrekareye yaklaşık 25 kilogram; Çerkezköy ilçe merkezinde ise metrekareye yaklaşık 50 kilogram yağış düştü. İlçede sabah saatlerinde başlayan etkili sağanak yağış sonrasında Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ve Belediye Başkanı Vahap Akay, TESKİ yetkilileri ile birlikte ilçe genelinde incelemelerde bulundu. Ani şiddetli yağış sonrası meydana gelen mağduriyetlerin giderilmesi ve gerekli çalışmaların yapılması için Belediye Başkanı Vahap Akay başkanlığında Çerkezköy Belediyesi bünyesinde kriz masası kuruldu.

“UZUN SÜREN ŞİDDETLİ BİR YAĞIŞ ALDIK”

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Vahap Akay, “Sabah erken saatlerde uzun süren şiddetli bir yağış meydana geldi. Bu yağış sonrasında bazı yerlerde lokal olarak su baskınları meydana geldi. Büyükşehir Belediye Başkanımız Kadir Albayrak ile incelemelerde bulunarak eksiklikleri tespit ettik ve zarar ziyan durumunu inceledik. Çok daha büyük sıkıntılar yaşanabilirdi. Ancak yapılan altyapı yatırımları sayesinde büyük bir sıkıntı yaşamadık. Altyapı eksiği olan yerlerimiz, ızgaraların yetersiz olduğu noktalarımız var. Kentimiz uzun süreli ciddi bir yağış aldı. Kızılpınar girişi, Halide Edip Adıvar Sokak, Kahraman Sokak, Kahyalar Sokak gibi sorun yaşanan noktaları tespit ederek, eksiklikleri gidermek adına yapılması gereken çalışmaları tespit ediyoruz” ifadelerini kullandı.
Ani yağışlar nedeniyle mağduriyet yaşanan ev ve iş yerlerinin Çerkezköy Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerince tespit edildiğini sözlerine ekleyen Akay, bu mağduriyetlerin de en kısa zamanda giderileceğini kaydetti.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 15 Haziran 2019, 17:19

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510