banner265

banner571

Öğe: En çok yerel yönetimler konusunda şikâyet aldık

AK Parti 27. Dönem Tekirdağ Milletvekili adayı Abdullah Öğe, seçim sürecinde Tekirdağ’ı karış karış dolaştığını, ilçelerin sorunlarını görme imkânı bulduklarını ve vatandaşlardan en çok yerel yönetimler konusunda şikâyet aldıklarını belirterek, “Bu adaylık süreci bizim için bir eğitim oldu.” dedi. Seçimlerde Tekirdağ il genelinde AK Parti’nin oy oranının arttığına dikkat çeken Öğe, “Hem Tekirdağ hem de Çerkezköy sonuçlarına baktığımız da Tekirdağ ve diğer ilçelerde ciddi anlamda yerel yönetimlerde AK Parti’nin iddialı olduğunu hem sahada hem de seçim sonuçlarında görmüş olduk. Seçimlerde inşallah tüm belediyeleri alacağız” dedi.

Gündem 02.07.2018, 14:58 02.07.2018, 15:06
Öğe: En çok yerel yönetimler konusunda şikâyet aldık
© Çerkezköy Bakış
banner301

Çerkezköy Bakış - AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanlığı görevinden istifa ederek AK Parti 27. Dönem Tekirdağ Milletvekili adayı olan Abdullah Öğe, 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekili seçimlerinin ardından, ilçede görev yapan basın mensupları ile Çınar Restaurant’ta kahvaltıda bir araya geldi. Kahvaltının ardından seçimleri değerlendiren Öğe, gündeme dair de açıklamalarda bulundu ve gazetecilerin sorularını yanıtladı.

SÜRECİ DEĞERLENDİRDİ

Milletvekili seçilemese de partinin bir neferi olduğunu, durmadan ve yorulmadan partisi için çalışmaya devam edeceğini belirten Öğe, öncelikle Cumhurbaşkanlığı seçimlerini değerlendirerek sözlerine başladı. Aday adaylığı sürecinden başlayarak süreci değerlendiren Öğe, “24 Haziran seçimlerinin kararı alınması ile birlikte aday adayı olduk. Sonrasında aday olduk. Ardından sahalarda çalıştık. Seçim sonuçlarının da ülkemize, Tekirdağ’ımıza ve ilçemize hayırlı olmasını diliyorum. Her seçim önemlidir, ama bu seçim yönetim sisteminin değiştiği bir seçimdi. Türkiye’nin 100 yılını ilgilendiren, Türkiye’nin hedeflerine ulaşacağı bir seçimdir. Seçim de aslında sürpriz olmadı, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tekrar seçildi. Cumhur ittifakı da mecliste çoğunluğu oluşturdu.” dedi.

“BU ADAYLIK SÜRECİ DE BİZİM İÇİN BİR EĞİTİM OLDU”

Milletvekilliği adaylığı sürecinde Tekirdağ’ın merkez Süleymanpaşa ilçesi de dahil olmak üzere 11 ilçeyi dolaştığını ve vatandaşlarla bir araya geldiğini belirten Öğe,  “Çerkezköy’ün dışında diğer ilçelerin de ne gibi sorunları olduğunu bu geziler sırasında daha net bir şekilde görmüş ve öğrenmiş olduk. Tüm ilçeleri neredeyse 5 kere gezdik. Çok farklı sorunlar olduğunu gördük. Tarımın yoğun olduğu Şarköy, Malkara gibi yerlerdeki farklı sorunları görmüş olduk. Bu adaylık süreci de bizim için bir eğitim oldu. Bu çalışmalar sonucunda da diğer adaylarla beraber yaptığımız toplantılarda bu sorunları hep inceledik ve çözüm yolu aradık.” ifadelerini kullandı.

HERKESE TEŞEKKÜR ETTİ

Öğe, “Çerkezköy’de huzur içerisinde güvenlik içerisinde bir seçim geçirdik. Bu konuda görevli olan kim varsa hepsine teşekkür ediyorum. Hangi siyasi görüşe sahip olursa olsun, sandığa giden hemşerilerime teşekkür ediyorum. Seçim, katılım oranı yüksek bir şekilde gerçekleşti. Cumhurbaşkanımızın da dediği gibi ‘Avrupa’ya da bir demokrasi dersi oldu’. Tüm okullarda herhangi bir sorun olmadığını gözlemledik. Tüm siyasi partilere, sandık görevlilerine ve okul sorumlularına teşekkür ediyorum. Hem Tekirdağ hem de Çerkezköy sonuçlarına baktığımız da 2019 Tekirdağ ve diğer ilçelerde ciddi anlamda yerel yönetimlerde AK Parti’nin iddialı olduğunu hem sahada hem de seçim sonuçlarında görmüş olduk. Yaklaşık 4,5 yıldan beri yapılan çalışmalarda vatandaşlarımızın memnun olmadığını gördük. Şimdi yerel seçimlere hazırlık çalışmaları başlatıldı. Biz zaten dinamik bir partiyiz. Bütün teşkilatları hazır bir şekilde bekliyoruz. İnşallah yerel seçimlerde belediyeleri kazanacağız.” diye konuştu.

İLÇE BAŞKANLIĞI VE BELEDİYE BAŞKAN ADAYLIĞINI DEĞERLENDİRDİ

Gazetecilerden gelen ‘Yeniden ilçe başkanlığına dönecek misiniz?’ ve ‘Belediye başkanlığına aday olacak mısınız?’ sorulanı da tüm içtenliği ile cevaplandıran Öğe, “Çerkezköy’de ilçe başkanlığı ve milletvekilli adaylığı sürecinde kendi başıma karar almadım. Yaklaşık 4 yıl ilçe başkanlığı görevinde bulundum. Ben teşkilatta her zaman; görev istenmez, görev verilir mantığıyla çalıştım. 4 yıllık ilçe başkanlığı görevimde teşkilatımızı hep AK Parti ve Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a yakışır olması için hareket ettik. Kurumsal, itibarlı, düzenli bir teşkilat olması için gayret ettim. Siyaset genel anlamda uzun soluklu bir görevdir. Ancak bireysel anlamda çok uzun dönemli hesaplar içerisinde olunması gerektiğine inanmıyorum. Görevler sizlere verilirse bunlara talip olmak gerekir. Belediye başkanlığı görevi için de önümüzdeki süreç ile ilgili bir karar vermiş değilim, zaten kendi başıma vereceğim bir karar değil. İlçe başkanlığı konusunda ise genel merkezin, teşkilatın içerisinden birini atayacağını inanıyorum ilçe başkanlığı için. Çerkezköy’e hizmet edecek insanların belediyeyi yönetmeye talip olması gerektiğine inanıyorum. Çerkezköy’ün sadece kaldırımını, yolunu, binalarını güzelleştirmekle Çerkezköy güzelleşmiyor. Çerkezköy’ün iyi ve liyakatli insanlardan oluşması gerekiyor, eğer değilse sadece kaldırımı yapmak güzelleştirmiyor, onlarda zaten yapılmıyor. Çerkezköy’ün geleceğine yön veriyorum diyen kişilerin artık değişmesi gerekiyor. Şimdiye kadar olan sonuçları görüyoruz. Çerkezköy’ün daha yaşanılabilir olması için, daha düzgün daha liyakatli insanlara ihtiyacımız var. Kaliteli bir şehircilik yok Çerkezköy’de. Çok da iyi bir şehir görünümünde değil. İsimler önemli değil ama ‘Çerkezköy’e yön veriyorum’ diyenler vardı, bunların değişmesi lazım.” dedi.

“BÜTÜN İLÇELERİN MAĞDUR OLDUĞUNU GÖRDÜK”

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nden ‘Çerkezköy ile diğer ilçeler arasında bir yatırım farkı var mı?’ sorusuna Öğe, “TESKİ’nin ilçelere yaptırım oranlarını açıklamıştım. Kişi başına yıllık 274 TL yatırım almış, bazı ilçelerde bin 500 TL’ye kadar çıkmış yatırım. Genel anlamda birçok konu belediye ile alakalıydı. Bütün ilçelerin mağdur olduğunu gördük. Büyükşehir Belediyeciliği fırsatını Tekirdağ değerlendiremedi. Bir ilçe az aldıysa diğeri daha az almış.”  diye cevapladı.

“BÜYÜKŞEHİR’İN DE AK PARTİ’YE GEÇECEĞİNE İNANIYORUM”

“Yerel seçimlerin erkene alınması gündemde, Tekirdağ’da AK Parti büyükşehir ile ilçe belediyeleri kazanabilecek mi? Yönündeki soruya Öğe, “Teşkilatlar seçimin normal tarihine göre hazırlıklarını yapmıştı zaten. Öne alınırsa bu seçime de hazırız. Böyle bir durum ortaya çıkarsa herhangi bir değişiklik olmayacak. En çok ilçeyi bizim alacağımıza inanıyorum. CHP’li belediyelerden memnuniyetsiz olan vatandaşların sayısı oldukça yüksek. Birçok ilçeye AK Parti belediyesinin geleceğine inanıyoruz. Her partili seçmene gittik bu dönemde yerel yönetimlerinden vatandaşlar oldukça şikâyetçi. Biz sormasak bile belediyelerden memnun olmadıklarını kendileri iletti. Sadece ilçe değil, büyükşehir belediyesinin de AK Parti’ye geçeceğine inanıyorum. Belediye başkanlığı aday adaylığı süreci, adayların da liyakatli ehliyetli insanlardan oluşması gerekli. Partimiz halkın isteğine çok önem veriyor. O şekilde hareket edecektir ve halkımız da o adaya teveccüh edecektir.” ifadelerini kullandı.

“BU İNSANLAR HİZMETİ HAK EDİYOR”

“Milletvekilliği adaylığı sürecinde Tekirdağ’ın bütün ilçelerini gezdiniz. Yaşadığınız ilginç bir olay oldu mu?” sorusuna Öğe, “Şarköy Mürefte’de enteresan şeyler oldu. Seçmene ‘talebiniz ve isteğiniz nedir? diye sorduğumuzda enteresan cevaplar geldi. Eleştirenler de oldu fakat durumu anlattığımızda anlayışla karşılandık. Çerkezköy Çaylak sokakta yaptığımız bir program vardı. Oradaki seçmenin ilgisi beni çok mutlu etti. Ev toplantısı diye gittik ama mahalle komple toplanmıştı onu unutamıyorum. Seçim günü engelli vatandaşların seçime ilgisi beni çok etkiledi. Evde oy kullanmaya başvurmamış kişilerin yine de sandığa gittiğini gördük. Bu insanlar hizmeti hak ediyor. Teşkilatların, bütün milletvekilleri ile birlikte güzel çalışmaları oldu. 10 kişi olarak gideceğimiz yere gönüllü olarak da gelenler oluyordu ve 20 kişiyi buluyorduk. Bu da hoş bir görüntü. Bu teşkilatlar oldukça da 2019’da hedeflere ulaşacağız.” dedi.

“ŞENTOP HOCA’NIN FARKI OLACAKTIR”

TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı olan ve 24 Haziran’da Tekirdağ Milletvekili seçilen Prof. Dr. Mustafa Şentop’un Çerkezköy ve diğer ilçelere yatırım konusunda ne gibi desteği olacak? sorusuna Öğe, “Fark olsun diye zaten Mustafa Şentop hocamız Tekirdağ’da milletvekili adayı gösterildi. Kendisi de zaten Tekirdağlı. Tabiki kendisinin memleketinin milletvekili seçilmesinin artıları olacaktır. İl başkanımız Cüneyt Yüksel’in hizmet getirmek ile ilgili birçok çabası oldu. Bu çabanın üzerine Şentop Hoca’nın Tekirdağ’da milletvekili adayı olması sürecinde dahi faydalarını hissettik. Örneğin Kapaklı’da açılacak olan Vergi Dairesi mevzusu ve hızlanması gereken yatırımlardaki ricamız ile yaptıklarını da gördük. Bu konularda Mustafa Şentop hoca çok ilgili. Çerkezköy için taleplerimizi de bu süreçte hep söyledik ve bunların hemen girişimini de yaptı.  Diğer milletvekillerimiz Mustafa Yel ve Çiğdem Koncagül’ün de etkisi ve katkısı olacaktır.” dedi.

ERTEM VE İYİ PARTİ DEĞERLENDİRMESİ

Çerkezköy Belediyesi eski Başkanı Ali Ertem’in sosyal medya hesabından yaptığı açıklamalar da Öğe’ye soruldu. Öğe, bir polemik oluşturmamak adına bu konuda açıklama yapma gereği duymadı.  
“Öğe, “Kim hizmet yaptıysa hizmeti için teşekkür ederiz. Yapmadıysa da keşke yapsaydı deriz. Pek bir yorum yapmak istemiyorum” dedi.
Öğe, seçim sürecinde tüm ilçeleri gezdiğini ve teşkilatlardan büyük destek aldığını belirterek, “Şimdi 11 ilçe teşkilatımızı tekrar ziyaret edeceğim ve onlara desteklerinden ve seçim sürecindeki yoğun mesailerinden dolayı teşekkür edeceğim.” dedi.

Kaynak: Çerkezköy Bakış
Yorumlar (4)
istanbul city.. 4 yıl önce
CHP BELEDİYELERİ...TAMAM..))))KIZILPINAR ÇAMURDAN KURTULAMADI 2 SENEDİR BİTMEYEN ÇALIŞMA...MİLLET CADDESİ ..ARAÇLAR GEÇMEKTE ZORLANIYOR...YOKMU YETKİLİ...İSTANBUL CİTY..YOLU ...
istanbul city..palmiye konutları.. 4 yıl önce
vahap başkan ..kızılpınar millet caddesi istanbul city..konutlarına geldi..engeç nisan da yol sözü verdi...yol çay oldu başkan cevap..)))))
selami 4 yıl önce
hangi projeleriniz var onlardan bahsedin? Çerkezköy bu dönem Büyükşehir belediyesinin katkılarıyla iyi yatırım aldı. siz de ne var?
türk.. 4 yıl önce
chp belediyeleri yollara asfalt dahi yapamıyor...kızılpınar millet caddesi istanbul city...yolu
Namaz Vakti 26 Mayıs 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Trabzonspor 38 81
2. Fenerbahçe 38 73
3. Konyaspor 38 68
4. Başakşehir 38 65
5. Alanyaspor 38 64
6. Beşiktaş 38 59
7. Antalyaspor 38 59
8. Karagümrük 38 57
9. Adana Demirspor 38 55
10. Sivasspor 38 54
11. Kasımpaşa 38 53
12. Hatayspor 38 53
13. Galatasaray 38 52
14. Kayserispor 38 47
15. Gaziantep FK 38 46
16. Giresunspor 38 45
17. Rizespor 38 36
18. Altay 38 34
19. Göztepe 38 28
20. Ö.K Yeni Malatya 38 20
Takımlar O P
1. Ankaragücü 36 70
2. Ümraniye 36 70
3. Bandırmaspor 36 62
4. İstanbulspor 36 60
5. Erzurumspor 36 58
6. Eyüpspor 36 57
7. Samsunspor 36 51
8. Boluspor 36 50
9. Manisa Futbol Kulübü 36 49
10. Tuzlaspor 36 49
11. Denizlispor 36 49
12. Keçiörengücü 36 48
13. Gençlerbirliği 36 48
14. Altınordu 36 45
15. Adanaspor 36 45
16. Kocaelispor 36 44
17. Bursaspor 36 44
18. Menemen Belediyespor 36 38
19. Balıkesirspor 36 12
Takımlar O P
1. M.City 38 93
2. Liverpool 38 92
3. Chelsea 38 74
4. Tottenham 38 71
5. Arsenal 38 69
6. M. United 38 58
7. West Ham United 38 56
8. Leicester City 38 52
9. Brighton 38 51
10. Wolverhampton Wanderers 38 51
11. Newcastle 38 49
12. Crystal Palace 38 48
13. Brentford 38 46
14. Aston Villa 38 45
15. Southampton 38 40
16. Everton 38 39
17. Leeds United 38 38
18. Burnley 38 35
19. Watford 38 23
20. Norwich City 38 22
Takımlar O P
1. Real Madrid 38 86
2. Barcelona 38 73
3. Atletico Madrid 38 71
4. Sevilla 38 70
5. Real Betis 38 65
6. Real Sociedad 38 62
7. Villarreal 38 59
8. Athletic Bilbao 38 55
9. Valencia 38 48
10. Osasuna 38 47
11. Celta Vigo 38 46
12. Rayo Vallecano 38 42
13. Elche 38 42
14. Espanyol 38 42
15. Getafe 38 39
16. Mallorca 38 39
17. Cadiz 38 39
18. Granada 38 38
19. Levante 38 35
20. Deportivo Alaves 38 31