Okul müdürü ve memura "bağış" gözaltısı

Okul müdürü ve memura "bağış" gözaltısı Tekirdağ'ın Süleymanpaşa ilçesinde bağış adı altında velilerden para topladığı iddiasıyla bir okul müdürü ve memur gözaltına alındı.

Okul müdürü ve memura "bağış" gözaltısı

Çerkezköy Bakış - Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri bir okulda bağış adı altında velilerden ücret alındığı bilgisi üzerine çalışma başlattı. Okul Müdürü H.T'nin makam odası ve okulda memur olarak çalışan N.E'nin odasında arama yapıldı. Aramada üzerinde öğrenci adları ve karşılarında alınan meblağların yazılı olduğu kağıtlar ile üzerine bağış notu düşülmüş kağıda sarılı bin 500 lira para bulundu. Okul Müdürü H.T. ve okulda görevli memur N.E. gözaltına alındı.
İki zanlı hakkında Tekirdağ Milli Eğitim Müdürlüğünce de idari soruşturma başlatıldığı öğrenildi.AA

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatandaş
Vatandaş - 2 hafta Önce

Bağış adı altında Atatürk ilk öğretim okulunda da para toplanıyor. Kayıttan tutun klimaya akıllı tahtadan tutun bilmem neye bugün yarın da devletin verdiği kitaplar yetersiz diye kitaba envayi çeşit bahanelerle para toplanıyor. Daha ilk haftadn bıktk

analiz
analiz - 2 hafta Önce

Ayrıca bu haberi yapan arkadaş, sen düzgün bir haberci isen gider bir de o okul müdürü gözüyle haber yaparsın. Kim bilir o para hangi hizmetliye maaş olarak verilecekti. Sizin gibi kafalara kalsa o okulları bok götürür, ben olsam öyle yaparim.

Vatandaş ne yapsın
Vatandaş ne yapsın - 1 hafta Önce

2010 senesinde Hacı Fahri sümbül Anadolu lisesi için 500 TL kayıt parası istediler 350 anlaştık bankaya yatırılacak dekont gelmeden kayıt yapmayız dediler ozaman ki yönetimin de tutuklanması lazım bence

analiz
analiz - 2 hafta Önce

Adam saklamamış, belli ki okula harcayacak, milli eğitim önce okullarına baksın sonra toplanan paralar için şikayet kabul etsin.

SIRADAKİ HABER

banner265

banner562

banner306

banner510