Ordulular Derneği şehidini unutmadı

Diyarbakır’da yaklaşık 1 ay önce eşi ile çıktığı alışverişte arkasından vurularak şehit olan Astsubay Nejdet Aydoğu için Çerkezköy Ordulular Derneği mevlid okuttu.

Ordulular Derneği şehidini unutmadı
Diyarbakır’da yaklaşık 1 ay önce eşi ile çıktığı alışverişte arkasından vurularak şehit olan Astsubay Nejdet Aydoğu için Çerkezköy Ordulular Derneği mevlid okuttu. Mevlide şehidin annesi olan Ayşe Aydoğdu’da katılırken, mevlidin ardından Anne Aydoğdu’ya Türk Bayrağı hediye edildi. Gözyaşları içine bayrağı alan Anne Aydoğdu oğlunun acısının geçmeyeceğini söyledi.

Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Ordulular Derneği tarafından Şehit Astsubay Nejdet Aydoğdu için mevlid okutuldu.
GENİŞ KATILIM YAŞANDI
Dün saat 12:30’da düzenlenen mevlid programına geniş katılım yaşandı. Mevlide, Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, 3’ncü Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Mehmet Ozan, Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, İlçe Emniyet Müdürü Murat Ogan, Çerkezköy Belediye Başkan Yardımcısı İmdat Özgör, CHP Çerkezköy İlçe Başkanı Hasan Demir, MHP Çerkezköy İlçe Başkanı Koray Önsel, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Çerkezköy Temsilcilsi Hasan Hüseyin Yarlıgan, Samsunlular Dernek Başkanı Enver Bayram ve çok sayıda Ordulu dernek üyesi katıldı.MEVLİD OKUTULDU
Düzenlenen Mevlid-i Şerif’in açılışını Osmanlı Camii İmam Hatibi Selahattin Albayrak yaptı. Albayrak, “Şehitlik mertebesi en yüce mertebedir. Şehitler Allah katında ölü değillerdir, Peygamber efendimizin komşularıdır.” dedi.
KURAN TİLAVETİ YAPILDI
Osmanlı Camii İmam Hatibi Selahattin Albayrak’ın konuşmasının ardından Osmanlı Camii görevlileri İdris Akkaya, İlyas Kacir, Hacı Fahri Zümbül Camii İmamı Abdullah Karacan ve Kuba Camii imamı İsmail Yüksel tarafından Kuran-ı Kerim ve Mevlid-i Şerif okundu.
banner287
“RAHMET VE MİNNETLE ANIYORUZ”
Mevlid-i Şerifin ardından söz alan Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, “Bu topraklar üzerinde ayrılık tohumları ekmeye çalışanlar, ekme niyetinde olanlar bugün buradaki bu birlik ve beraberliği baksınlar. Bizler birlik ve beraberlik içerisinde olduğumuz sürece onlar emellerine ulaşamayacaklardır. Allah birlik ve beraberliğimizi daim kılsın.” dedi.PROTOKOL’DEN ANNE AYDOĞDU’YA TÜRK BAYRAĞI
Başkan Akay’ın konuşmasının ardında protokol üyeleri şehidin annesi Ayşe Aydoğdu’nun yanına gitti. Anne Aydoğdu’nun elini öpen tüm protokol Şanlı Türk Bayrağını Anne Aydoğdu’ya hediye etti. Bayrağı teslim alan Anne Aydoğdu ise göz yaşlarına hakim olamadı.
SAYGI İLE ÖNLERİNDE EĞİLİYORUZ
Kaymakam Kubilay’da yaptığı konuşmada, Çerkezköy Ordulular derneği Başkanı Rahmi Uzun ve Yönetim Kurulu’na Şehit Astsubay Nejdet Aydoğdu için okuttukları Mevlid-i şerif nedeni ile teşekkür etti. Kubilay, “Şehit Astsubayımıza tekrardan Allah’tan rahmet, başta kederi ailesi, anne ve babası, eşi olmak üzere milletimizin başsağlığı ve sabır diliyorum” dedi.


Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2014, 17:06

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510