Özel öğrencilerin özel günü

Çerkezköy Müjgan-Serkan Karagöz Özel Eğitim Uygulama Okulu ilk mezunlarını verdi. 22 öğrenci mezuniyet sevinci yaşadı.

Özel öğrencilerin özel günü

Çerkezköy Bakış - Müjgan-Serkan Karagöz Özel Eğitim Uygulama Okulu’nda düzenlenen mezuniyet törenine Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban, İl Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan İlçe Emniyet Müdürü Murat Sevgi, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Volkan Torun, İlçe Milli Eğitim Hüseyin Gümüş, Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Süleyman Kozuva, Hayırsever Müjgan ve Serkan Karagöz Çifti ve davetliler katıldı.

AÇILIŞ KONUŞMASINI MÜJGAN KARAGÖZ YAPTI

Programda açılış konuşmasını yapan Müjgan Karagöz, “2009 yılında eğitim her engeli aşar diyerek yola çıktık. 2012 yılında Eğitimde feda edilecek hiçbir fert yoktur diyerek öğretmenlerimizle idarecilerimizle birlik olup; ilk öğrencimiz kapıdan içeri girdiğinde ‘acaba bu mezuniyet törenini görebilecek miyiz’ diye eşimle çok duygulanmıştık. Allah’a şükür, bugün ilk mezunlarımızı veriyoruz. Özel çocuklarımızı eğitilmiş vaziyette ailelerine tekrar teslim ediyoruz. Bundan sonraki gelecekte başarılar diliyor, gün güzel görmemizi Allah nasip etsin diyorum.” dedi.

MEZUN ÖĞRENCİLERE BAŞARILAR DİLEDİ

Özel eğitimin önemine değinen Vali Aziz Yıldırım, “Özel eğitimin her basamağı; öğrenci, aile, öğretmen ve toplum için büyük önem taşır. Çocuklarımızın mevcut beceri ve yönelimlerini en yararlı şekilde kullanabilmelerini sağlamak kendi kendine yeterli duruma getirecek temel yaşam becerilerini geliştirmek, yetenekleri doğrultusunda üst öğrenime iş, meslek alanlarına ve hayata hazırlamak özel eğitimdeki en önemli usunlardır. Bildiğiniz gibi devletimiz engellilere yönelik engelli aylığı, muhtaç aylığı evde bakım aylığı gibi maddi imkanlar gelir vergisinden engelli indirimi, ÖTV muafiyeti gibi vergi imkanları sağlamakta aynı zamanda sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarından da engelli ailelerimiz ve öğrencilerimiz desteklenmektedir. Diğer yandan engelli istihdamına da çok büyük önem verilmiştir. Zaman zaman özel sektörde yüzde 3’ü doldurmak üzere kamu alanında da yüzde 4’ü doldurmak üzere engelli istihdamı kuraları çekilmektedir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün feda edilecek tek bir fert yoktur anlayışıyla özel eğitime gereksinim duyan öğrencilerin okullara ücretsiz taşınmasın ve milli eğitim bakanlığı ile ÖSYM sınavlarında engelliler için sağlanan kolaylıklar devletimizin engelli eğitimi için sağladığı kolaylıklardan bazılarıdır. Çocuklarımıza daha iyi, daha rahat ve düzenli yaşamanın yollarını öğretme onlara devamlı öğrenme alışkanlığı kazandırmak, mesleki eğitim ve çıraklık yapabilecek olanlara bu alanda yetişme ve ilerleme imkanlarını sağlama konularında okulumuza öğretmenlerimize büyük sorumluluklar düşmektedir. Bugün Müjgan-Serkan Karagöz Özel Eğitim Uygulama Okulumuz Tekstil, Mobilya ve El Sanatları Teknolojisi bölümleriyle toplamda 169 öğrenciye eğitim vermektedir. 22 öğrencimiz dde bugün sizlerin katılımı ile mezun olacaklar. Hayırsever Müjgan-Serkan Karagöz çiftimiz tarafından yaptırılan 2012 yılında eğitim öğretime açılan okulumuz, Çerkezköy Kapaklı ve Saray ilçelerine öğrencileri evlerinden alıp tekrar evlerine bırakma ve öğle yemeğine kadar bütün hizmeti ücretsiz veriyor. Bu vesile ile Hayırsever Müjgan - Serkan Karagöz çiftine teşekkür ediyorum. Mezun öğrencilerimize de bundan sonraki hayatlarında başarılar diliyorum.” ifadelerini kullandı.

GÖSTERİLER VE KEP ATMA TÖRENİNE GEÇİLDİ

Konuşmalarında ardından okul öğrencilerinden Tayyip Elmas, illüzyon gösteresi sergiledi. Ardından öğrencilerin hazırladığı zumba dans gösterisinin sonrasında solo ve koro halinde söylenen şarkılar büyük bir beğeni ile izlendi.
Gösterilerin ardından protokol üyelerinin öğrencilere diplomalarını takdim etmesinden sonra, öğrenciler büyük bir coşku ile keplerini attı.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2019, 19:34

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510