Protokol ve vatandaşlar ilk gün bayramlaşacak

Çerkezköy protokolü ve vatandaşlar bayramın birinci saat 10.00’da Çerkezköy Cumhuriyet Meydanında bayramlaşacak. Bayram nedeniyle ilçede olası olaylara karşı ise güvenlik tedbirleri artırıldı.

Protokol ve vatandaşlar ilk gün bayramlaşacak

Çerkezköy Bakış - 11 ayın sultanı Ramazan ayı bugün sona eriyor. Yarın Ramazan Bayramı ilçede bayram namazı saat 06:17'de kılınacak. Bayam nedeniyle ilçede vatandaşların sıkıntıdan uzak, huzur ve güven içerisinde geçirmelerini sağlamak amacıyla güvenlik önlemleri de artırıldı. Buna göre emniyet ve jandarma; umuma açık yerlerin kontrolü yapacak. Hırsızlık olaylarının önlenmesi için devriye hizmetlerinin artırılacak. İlçe Sağlık Müdürlüğü ve Devlet Hastanesi ise koruyucu hekimlik hizmetlerini arttırarak yürütecek. Bayram süresince sağlık hizmetlerinin aksatılmadan yürütülmesi için önceden nöbet cetvellerinin düzenlenerek nöbetçi personele tebliğ edilecek. Ambulans araçlarının hizmete hazır şekilde planlanarak hazır vaziyette bekleyecek.

ABBAN’DAN BAYRAM MESAJI

Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban, yayımladığı mesaj ile Çerkezköylülerin bayramını kutladı. Abban, “Mübarek Ramazan ayını geride bırakarak bayramı idrak etmekteyiz. Sevgi, kardeşlik, hoşgörü ve yardımlaşma duygularının yoğunlaşmasına vesile olan, milletimizin ve toplumsal hayatımızın en güzel ve anlamlı günlerinden biri olan Ramazan Bayramı’na ulaşmanın huzur ve mutluluğunu hep birlikte gönülden yaşıyoruz. Kültürümüzde önemli bir yere sahip olan bayramlar, bizleri birleştiren, kardeşliği pekiştiren; inancı, ibadeti, tarihi, kültürü bir sevinç atmosferinde buluşturan özel günlerdir. Küçüklerin hatırlandığı, büyüklerin sayıldığı, kucaklaşmanın, kavuşmanın ve buluşmanın aziz millet fertlerinde davranış haline geldiği bayramların, milletimizin kültür hayatındaki önemi çok büyüktür. Bayramlar, milli ve dini duyguların, örf ve adetlerin uygulanıp sergilendiği, bir toplumda millet olma şuurunun şekillendiği, kuvvetlendiği günlerdir.  Bayramları sadece kendimiz, ailemiz ve yakın çevremizle yaşamamalıyız. Yoksullara, öksüz ve yetimlere, düşkün ve yaşlılara, huzurevi sakinlerine, engellilere, şehit ailelerine, hastalara ve özellikle yurtlarda kalan kimsesiz yavrularımıza, ilgiye muhtaç her vatandaşımıza bayramı bayram gibi yaşatmak zorundayız. Toplum olarak muhtaç ve engelli her kardeşimizi anlamak, dertleriyle dertlenmek ve sevincimizi paylaşmak; bu mübarek Ramazan Bayramının coşkusunu beraber yaşamak insani ve dini görevimizdir. Bu özel günlerde kendi mutluluklarımızla birlikte, yapacağımız yardımlarla ve ziyaretlerle çevremizdeki insanlarında yaşamlarına bir nebzede olsa mutluluk katmalıyız. Ramazan Bayramı’nda yakınlarımıza, dostlarımıza, komşularımıza, kimsesiz ve yardıma muhtaç vatandaşlarımıza, şehitlerimizin yakınlarına ve gazilerimize yapacağımız bir ziyaret, bu bayrama ayrı bir anlam katacaktır. Vereceğimiz bir güzel mesaj ve göstereceğimiz bir içten sevgi aramızdaki mesafeleri kapatacak ve gönüllerimizi birleştirecektir Bu duygu ve düşüncelerle, Ramazan Bayramınızı en içten dileklerimle kutluyor, Bayramın ülkemize, milletimize ve insanlığa huzur ve mutluluk getirmesini temenni ediyorum.”

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner562

banner306

banner510