Ramazan davulcuları belli oldu

Ramazan ayında Çerkezköy’ün 10 mahallesinde gece vatandaşları sahura uyandıracak olan ramazan davulcuları belli oldu. 15 davulcuya Zabıta Amiri Ferit Başavcı tarafından görev kimlikleri teslim edildi.

Ramazan davulcuları belli oldu

Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Belediyesi Zabıta Müdürlüğü tarafından belirlenen Ramazan davulcularına, görev kimlik kartları dağıtıldı. Çerkezköy Belediyesi Zabıta Müdürlüğü binası önünde yapılan görevlendirmede davulcular mini bir konser de verdi. Davulcular 15 Mayıs Salı gününü 16 Mayıs Çarşamba gününe bağlayan gece itibari ile tokmaklarını sahur için vuracak.

MANİLER OKUYACAKLAR

Ramazan davulcularının boyunlarında Belediye’nin verdiği görev kimlik kartı ile dolaşmalarını isteyen Belediye Zabıta Müdürlüğü yetkilileri, dağıtılan kimlik kartlarında, davulcuların isim ve soy isimleri ile görevlendirildikleri mahallelerin adının yazılı olduğunu belirttiler. Bu yıl 10 mahallede 15 davulcunun görevlendirildiğini belirten Zabıta Müdürlüğü yetkilileri, davulcuların Ramazan boyunca maniler söyleyerek vatandaşları sahura kaldıracağını dile getirdiler. Ayrıca davulculardan görevlerini layıkıyla yerine getirmelerini isteyen Zabıta Müdürlüğü yetkilileri, görevlendirilen davulcuların dışında kimsenin davul çalamayacağını belirtti.

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510