Rest kısa sürdü

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından, Kapaklı ve Çerkezköy’deki yolcu taşımacılığı yapan minibüs kooperatiflerinin birleşmemesi sonrasında güzergaha çıkartılan 33 nolu otobüs hattı, yeterli yolcu olmadığı ve zarar ettiği iddiasıyla güzergahtan kaldırıldı. 18 Şubat tarihinde ilk seferini yapan hat, sadece 3 ay güzergahta yolcu taşıdı.

Rest kısa sürdü

Çerkezköy Bakış - 2017 yılında Çerkezköy Belediyesinin aldığı tek yön uygulamasının ardından S.S.41 nolu Kapaklı Halk Minibüslerinin Atatürk Caddesini kullanmasına izin verilmiyor. Çerkezköy ile Kapaklı’nın İsmet Paşa Mahallesi arasında yolcu taşımacılığı yapan S.S.25 nolu Akarsu minibüsleri ise Atatürk Caddesini kullanıyor. İki kooperatif arasında yaşanan güzergâh sorunu nedeniyle Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, minibüsçülerle bir araya gelmiş ve “birleşin” çağrısı yapmıştı.

18 ŞUBAT’TA YOLCU TAŞIMACILIĞINA BAŞLAMIŞTI

Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ise ‘rest’ çekerek “ya birleşirler ya da büyükşehirin otobüslerini güzergâha koyacağım” demişti. Birleşme olmayınca da büyükşehirin otobüsleri güzergâha çıkarak yolcu taşımacılığına başlamıştı. Kapaklı İlçe Otogarından kalkan, Pınar Bulvarı istikametinden Çerkezköy Atatürk Caddesini de kullanarak Çerkezköy Devlet Hastanesine, oradan da Kızılpınar Mahallesine giden 33 Nolu hattın ilk seferine Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak da katılmıştı.
3 aydır hizmet veren 33 nolu otobüsler, yolcu sayısının azlığı dolayısıyla güzergahtan kaldırıldı. Hattın kaldırılması ile Kapaklı’dan Çerkezköy Devlet Hastanesine tek vesayet ile gidebilme durumu da ortadan kalkmış oldu.
Vatandaşlar ise 3 ay gibi kısa bir sürede otobüslerin güzergahtan kaldırılmasına tepki göstererek, “İnsanlar bu hattı yeni öğrenmeye başlamıştı. Seçim bitti, hat kaldırıldı. Yine olan bizlere oldu.” dediler.

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
Murat
Murat - 2 ay Önce

Bunlardan bi halt olmaaaaaz

Fitnat Babacan
Fitnat Babacan - 2 ay Önce

Evet demekki secim içinmiş millet öğrenemeden kaldırıldı tekrar geri gelmesini bekliyoruz lütfen

ERSİN ÇELİK
ERSİN ÇELİK - 2 ay Önce

SEÇİM BİTTİ HEMEN KALDIRDINIZ. YAZIKLAR OLSUNNNN

Vatandas
Vatandas - 2 ay Önce

Oyu atarken düsünücektınız

vatandaş
vatandaş - 2 ay Önce

“Seçim bitti, hat kaldırıldı. Yine olan bizlere oldu.”

SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510