Semt pazarı cumartesi günü kurulacak

Çerkezköy Pazarcılar Derneği Başkanı Hasan Terzi, perşembe ve pazar günleri kurulan semt pazarının Kurban Bayramı nedeniyle cumartesi günü kurulacağını açıkladı. Perşembe günü kurulan semt pazarında ise bayram öncesi sakinlik yaşandı.

Semt pazarı cumartesi günü kurulacak

Çerkezköy Bakış - Türkiye mozaiği olan ve fabrikalardan dolayı yoğun göç alan Çerkezköy, yıllık izinlerini bayram tatili ile birleştiren vatandaşların memleketlerine gitmesi nedeniyle neredeyse büyük ölçüde boşaldı. Bu sakinlik pazara da yansıdı. Fiyatların düşük olduğu pazara ilgi az oldu. 

“İNSANLAR İSTEDİĞİ GİBİ ALIŞVERİŞ YAPAMIYOR”

Saray ilçesinden gelen ve 30 yıldır pazarcılık yapan, kadın kıyafetleri satıcısı Medet Saltuk, “Beklentiler yüksek fakat işler beklentileri karşılamıyor. Sonraki nesle bir şey artmıyor, günü kurtarıyoruz. İnsanlar almak istiyor fakat alamıyorlar, piyasaları insanlara anlatamıyoruz. İnsanlar istediği gibi alışveriş yapamıyor. Elbiselerin fiyatları uygun fakat vatandaşa pahalı geliyor. Eteklerimizin fiyatları 20 liradan başlıyor.” dedi.

banner287
MENEMENLİK DOMATES 1.75 İLE 2 LİRADAN SATILIYOR

Meyve-sebze satıcısı Pazar esnafı Hacı Oruç ise, fiyatların düşük olduğunu ifade etti. Menemen yemeği için domatesin 1.75 ile 2 liradan satıldığını söyleyen Oruç, domatesin, biberin ve salatalığın kilosunun 2-3 liradan, patlıcanın kilosunun 2 liradan satıldığını belirtti. 

PAZAR CUMARTESİ KURULACAK

Çerkezköy Pazarcılar Derneği Başkanı Hasan Terzi,  Kurban Bayramı’nın ilk gününün 11 Ağustos Pazar gününe denk gelmesi dolayısıyla Pazar günü kurulan semt pazarının 10 Ağustos Cumartesi günü kurulacağını belirtti.


 

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 08 Ağustos 2019, 23:57

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306

banner510