Soylu’dan Uyan’a “Yarası olan gocunur”

AK Parti Marmaraereğlisi İlçe Başkanı Mithat Soylu, Belediye Başkanı İbrahim Uyan’a ‘sehven’ eleştirisi yaptı.  Soylu, “Gerçekleri saklama ve saptırma amacıyla basın açıklaması yayınlayan Uyan, açıklamasında İl Başkanımızın belgelerle ortaya koyduğu gerçekleri “iftira” olarak nitelendirmiş, yapılan milyonluk usulsüzlüğün “sehven” yapıldığını ileri sürerek, başkanımızı, algı kampanyası oluşturmakla itham etmiştir.”dedi.

Çerkezköy bakış
Soylu’dan Uyan’a “Yarası olan gocunur”

Çerkezköy Bakış - AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Cüneyt Yüksel, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla isim vermeden Marmaraereğlisi’nin CHP’li Belediye Başkanı İbrahim Uyan’ın, doğrudan temin yoluyla yapılan alımlarda kamu zararına neden olduğunu ve bunun da müfettişler tarafından tespit edildiğini kamuoyu ile paylaşmıştı. Konuyla ilgili bir açıklama da AK Parti Marmaraereğlisi İlçe Başkanı Mithat Soylu’dan geldi. 
Boylu, yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi: Tekirdağ kamuoyunu ve ilçemizi yakından ilgilendiren gelişmeleri, İl Başkanımız Cüneyt Yüksel’in ortaya koyduğu belgelerle ispatlaması ve halkımızın bilgisine sunması üzerine, ilçemizin belediye başkanı İbrahim Uyan, basın kuruluşlarına bir açıklama metni göndermiş ve girdiği çamurlu yoldan çıkmak için yan yollara saparak, arayış içine girmiştir.Zira,il başkanımızın sosyal medya hesabı üzerinden yayınladığı belgelerde, Marmaraereğlisi Belediyesi’nin ve İbrahim Uyan’ın ismi, “yolsuzluk” ifadesi yer almamasına rağmen, kapıldığı korku ve telaşla açıklama yapma gereği hisseden ve il başkanımız Cüneyt Yüksel’in ilçemizde yapacağı basın toplantısından önce kendince bir hamle yaparak “gerçekleri saklama ve saptırma” amacıyla basın açıklaması yayınlayan Uyan, açıklamasında il başkanımızın belgelerle ortaya koyduğu gerçekleri “iftira” olarak nitelendirmiş, yapılan milyonluk usulsüzlüğün “sehven” yapıldığını ileri sürerek, il başkanımızı, algı kampanyası oluşturmakla itham etmiştir.

banner287
 

“YARASI OLAN GOCUNUR”
Öte yandan, il başkanımızın açıklamalarında “yolsuzluk” ifadesi yer almamasına rağmen İbrahim Uyan “yolsuzlukla suçlandığını” belirtmiş, başkanımız Cüneyt Yüksel’in açıklamalarında hedef aldığı kişinin kendisi olduğunu söylemiştir. Uyan’ın bu tutumu, hepimizin bildiği “Yarası olan gocunur” Atasözünü bizlere bir kez daha hatırlatmıştır.Uyan, şunu çok iyi bilmelidir ki, biz “birilerinin” ağzıyla değil, daima Aziz milletimizin duyguları, beklentileri ve menfaatine faydalı olacak şekilde hareket etmiş, bunu kendine misyon edinmiş bir teşkilatın mensuplarıyız. Bu misyonumuzu, bundan sonra da, aynı bilinçle devam ettireceğimizden kimsenin şüphesi olmasın.  Ayrıca il Başkanımız sosyal medyada bir firmayı savunmak değil müfettiş raporları ile tespit edilen usulsüzlükleri paylaşmıştır.Senin acemi balık gibi oltaya atlaman suçluluk psikolojisinin açığa vurmuş halidir. Uyan; gündemi değiştirmek için başvurduğun masalları bırak! Her seçimde, kanunları hiçe sayarak taşıma oylar ile kazanmaya alışmış biri olarak, bugün karşında dimdik duran bir teşkilatı görünce kapıldığın korkuyla, gerçekleri saptırma çabanı hayretle izliyor ve kendisine kamuoyu adına soruyoruz, Marmara Ereğlisi İlçe Belediyesini 20 yıldır kim yönetiyor? Belediye başkanı olarak bu şehri kim kirletiyorsa gereğini yapmalı, yapmıyorsan hesabını vermelisin! Milletimizi, toza, çamura ve çukura ve asosyal bir ilçede yaşamaya mahkum etmiş, usulsüzlükleri boyunu aşmış bir belediye başkanı olarak gerçekleri kamuoyundan saklama ve saptırma çabalarını “nafile” olarak görüyorum.Seni, il başkanımız Cüneyt Yüksel’in şahsında, teşkilatımızı hedef alan ‘iftira’ niteliğindeki iddialarını ispata davet ediyorum. Varsa belgelerin çık ortaya açıkla! İddiasını ispatlamayan müfteridir, utanmaz arlanmazdır!”

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2018, 18:11

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306