TEMA’nın çalışmaları anlatıldı

TEMA Vakfı Çerkezköy İlçe Sorumlusu Nilüfer Ceylan, İlçe Milli eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş makamında ziyaret etti. Gerçekleşen ziyarette Tema Vakfı’nın çalışmaları hakkında bilgi veren Ceylan, TEMA’ya destek veren tüm doğa dostlarına teşekkür etti.

TEMA’nın çalışmaları anlatıldı

Çerkezköy Bakış - TEMA Vakfı Çerkezköy İlçe Sorumlusu Nilüfer Ceylan, Kızılpınar Mahalle Sorumlusu Ali Sami Torun, Gazi Mustafa Kemal Paşa Mahalle Sorumlusu Büşra Kumlu, Gazi Osman Paşa Mahalle Sorumlusu Şeyda Görgülü, yeni eğitim öğretim yılına ait iyi dileklerini ve Tema Vakfı’nın ilçedeki çalışmaları hakkında bilgi vermek için Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş’ü makamında ziyaret etti.

“DOĞASI, TOPRAKLARI ADINA HEPSİNE SONSUZ TEŞEKKÜR EDİYORUZ”

Ziyaret sırasında İlçe Milli Eğitim Müdürü Gümüş’e TEMA Vakfı rozeti, su matarası ve Prof. Dr. Necmettin Çepel’in ‘Toprak İle Söyleyişi’ isimli kitabını hediye edildi. TEMA’nın ilçedeki faaliyetleri ile ilgili bilgi veren Ceylan, “Çerkezköy’de geçtiğimiz eğitim-öğretim yılında 81 gönüllü öğretmen Tema Vakfı’nın öğrencilerimize yönelik geliştirdiği doğa-çevre eğitim programlarını uyguladı. Ülkemiz doğası, toprakları adına hepsine sonsuz teşekkür ediyoruz. Ayrıca TEMA Vakfı olarak 800 bini aşan gönüllüsünden aldığı güçle yaşamı var eden toprak, su, hava, yeşil örtü, biyolojik çeşitlilik gibi doğal varlıkları korumaya, onları geleceğe taşımaya çalışırken diğer taraftan olumlu davranışlar kazanmış, bilgili, akılcı, sağduyulu, sorgulayan, özgüven sahibi, kendi iç yaratıcılığını harekete geçiren, çözüme katılan, sorumluluk sahibi kuşaklar yetişmesi için var gücümüzle çalışıyoruz. İlçemizde yürüttüğümüz çalışmalarda desteklerinden dolayı Sayın İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hüseyin Gümüş’e teşekkür ediyoruz” ifadelerine yer verdi.

“TÜM ÖĞRETMENLERİMİZİ KATILMAYA DAVET EDİYORUZ”

Okullarda TEMA Eğitim Programlarının devam ettiği bilgisini veren Ceylan, “Anaokulu öğretmenlerimiz için Minik TEMA, İlkokul öğretmenlerimiz için Yavru TEMA, Ortaokul ve Lise öğretmenlerimiz için Ortaokul TEMA ve Lise TEMA eğitim programlarına tüm öğretmenlerimizi katılmaya davet ediyoruz. 4 Ekim 2019 tarihine kadar, ilçe sorumlumuz ya da mahalle sorumlularımız ile iletişime geçebilirsiniz.” dedi.

TEŞEKKÜR ETTİ

İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş de, TEMA Vakfı’nın ilçede yaptığı çalışmalar için teşekkür ederek, “2019-2020 Eğitim Öğretim yılında da eğitim programlarına ilçemizden daha fazla öğretmenimizin katılması hususunda yardımcı olacağız” şeklinde konuştu.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 23 Eylül 2019, 10:00

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner562

banner306

banner510