TEMA’nın GOP sorumlusu Görgülü oldu

Türkiye Erozyonla Mücadele Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı (TEMA) Vakfı, Çerkezköy Gazi Osman Paşa Mahalle Sorumlusu Şeyda Görgülü oldu. Görgülü, gönüllü üyeler ile birlikte çalışmalara başladıklarını, doğa ve çevre konusunda üst düzey katkı sağlayacaklarını belirtti.

TEMA’nın GOP sorumlusu Görgülü oldu

Çerkezköy Bakış - TEMA Vakfı Tekirdağ Çerkezköy Gazi Osman Paşa Mahalle Sorumlusu Şeyda Görgülü göreve başladı. Başta toprak olmak üzere tüm doğal varlıkları korumak için çalışan TEMA Vakfı’nı temsil etmenin büyük bir sorumluluk olduğunu belirten Şeyda Görgülü, “Bugün ülke genelinde var olan yaklaşık 800 bin gönüllüsü, TEMA Vakfı’nın her zaman en büyük gücü olmuştur. Gazi Osman Paşa’da doğal varlıklarını ve sürdürülebilir yaşamı korumak üzere gönüllü ekibimle birlikte var gücümüzle çalışacağız. ‘Minik TEMA’, ‘Yavru TEMA’, ‘Ortaokul TEMA’, ‘Lise TEMA’ ve ‘Genç TEMA’ gruplarını oluşturarak mahallemizde gönüllü sayımızı artırıp, mahallemizde doğa ve çevre konusunda en üst düzeyde katkı sağlayacağız. Bunun için de her zaman daha çok gönüllüye ihtiyacımız var. Herkesi TEMA gönüllüsü olmaya ve destek vermeye çağırıyoruz” dedi.
“GELECEK İÇİN ÇALIŞMALAR GERÇEKLEŞTİRECEK”

Kamuoyunu bilinçlendirmek için çalışmaların süreceğini ifade eden Görgülü, “TEMA Vakfı Tekirdağ Çerkezköy Gazi Osman Paşa Mahalle ekibi, toprağı bereketli, havası temiz, dereleri çağlayan; yaşanabilir bir gelecek için çalışmalar gerçekleştirecek. Bu kapsamda doğal varlıkların korunması için kamuoyunu bilinçlendirme çalışmaları yürütecek; verimli tarım topraklarının, su varlıklarının, mera ve orman alanlarının korunması için çalışacak. Ekolojik okuryazar bireylerin yetişmesi için okullar ve gönüllü öğretmenlerle iş birliği gerçekleştirerek TEMA Vakfı’nın ücretsiz doğa eğitimlerini toplumun tüm kesimlerine yaygınlaştıracak.” ifadelerini kullandı. 
TEMA Vakfı Çerkezköy İlçe Sorumlusu ve TEMA Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Nilüfer Ceylan, Görgülü’ye görevinde başarılar diledi. 
 

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner562

banner306

banner510