Tır parkı sorunu çözülüyor

Çerkezköy Gümrük Müdürlüğü önünde oluşan ve birçok yaralamalı trafik kazasına neden olan tır parkları için çözüm bulundu. İstasyon Mezarlığının arka tarafına tır parkı yapılacak ve yol güzergâhına tırların park etmesine izin verilmeyecek.

Çerkezköy bakış
Tır parkı sorunu çözülüyor

Çerkezköy Bakış - Çerkezköy-Çorlu yolu üzerinde bulunan Çerkezköy Gümrük Müdürlüğü nedeniyle gümrük işlemlerini yaptırmak isteyen şoförlerin yol kenarına bıraktığı tırlar, bu güzergâhta kilometrelerce kuyruk oluşuyor. Çoğu zaman çift sıra oluşan tır parkları nedeniyle çok sayıda trafik kazası yaşanırken, ilçenin girişindeki tır kuyruğu trafiği zaman zaman durma noktasına getiriyor.
Tır parkı sorununu çözümü için Çerkezköy Kaymakamlığı harekete geçti ve yeni bir tır parkı oluşturmak için düğmeye bastı. Kaymakam Atilla Selami Abban, İstasyon Mezarlığının arka tarafında bulunan alanda tır parkı çalışmalarının başladığını ifade etti. Alanda çalışmaların büyük bir kısmı tamamlanırken, ayrıca şoförler için bir dinlenme alanı oluşturulacağı öğrenildi. 

banner287
Daha önce tır parkı için Veliköy Mahallesi’nde bulunan futbol sahasının yıkılması ve buranın park yapılması gündeme gelmiş, fakat çeşitli sebeplerle bu alan uygun görülmemişti.
GÜMRÜK BİNASI YERİNDE KALACAK
Bu çalışma ile yol üzerindeki tır sorunun çözülmesi planlanırken, gümrük binasının yerinin ise değişmeyeceği, mevcut yerinde hizmet vermeye devam edeceği öğrenildi. 

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306