“Ülkemin varlığı için canımı veririm”

Şırnak'ın Silopi ilçesinde teröristlerle girdiği çatışmada yaralanan Çerkezköylü Uzman Çavuş Enes Deve’nin hastanedeki tedavisi tamamlandı. Gazi Deve, ambulansla Veliköy’deki baba ocağına getirildi. Burada kurban kesilerek, alkışlarla ve tekbirlerle karşılanan gazi Deve, ardından istirahat etmek için evine geçti. Gazi Deve, yeniden silah arkadaşlarına katılmak için sabırsızlandığını, bu ülkenin varlığı için gerekirse canını vereceğini ifade etti.

Silopi'de 26 Temmuz'da PKK'lı teröristlerle girdiği çatışmada sağ ayak bileği ve kalçasından yaralanan Uzman Çavuş Enes Deve’nin tedavisi Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Araştırma Hastanesinde gerçekleşti.

TABURCU OLDU

Hastanedeki tedavisi tamamlanan Uzman Çavuş Enes Deve, ambulansla Veliköy Mahallesindeki baba ocağına getirildi. Burada gazimizi İlçe Kaymakamı Atilla Selami Abban, Çerkezköy 3. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Ahmet Ömercikli, Çerkezköy Belediye Başkan Yardımcısı Nedim Yılancı, İlçe Emniyet Müdürü Murat Sevgi, İlçe Jandarma Komutan Vekili Kıdemli Başçavuş Ali Yakın, gaziler, STK memsilcileri ve çok sayıda vatandaş karşıladı. Burada okunan duanın ardından Deve’ye  Türk Bayrağı ve Kuran’ın Kerim hediye edildi. Ardından gazimiz istirahat etmek için geçtiği evinde ziyarete gelenlerin geçmiş olsun dileklerini kabul etti. 

AĞABEYİMLE ASKER OLMAK İSTİYORDUK

Sağlık durumunun iyi olduğunu belirten gazi Deve, çok büyük bir ülke olan Türkiye'yi bölmeye kimsenin gücünün yetmeyeceğini söyledi. 3 kardeş olduklarını ve küçük yaşlardan beri asker olmak istediğini anlatan Deve, "Küçüklükten bu yana ağabeyimle asker olmayı istiyorduk. Kendisi de Şırnak Silopi'de görev yapıyor. Kastamonu'da eğitimimi tamamladıktan sonra Silopi'ye atamam yapıldı." dedi.

banner287

“O GÜNÜ ANLATTI”

Enes Deve, görevdeyken teröristlerle sıcak çatışmaya girdiğini anlatarak, “26 Temmuz'da bulunduğumuz noktaya saldırı oldu. Çok yakın mesafeden çatışmaya girdik. Ben hemen mevzilendim. Silah arkadaşlarım da hemen karşılık verdi. İlk ettikleri ateşte sol kalçama bir mermi yedim. Daha sonra koruma konteynerinin içine girdim. Bu arada konteynere girerken ikinci mermi sağ bacağımdan girdi. Daha sonra iki mermi yediğim halde ben de karşılık vermeye başladım.” dedi.

“YENİDEN SİLAH ARKADAŞLARINA KATILMAK İÇİN SABIRSIZLANYORUM”

Yeniden silah arkadaşlarına katılmak için sabırsızlandığını, bu ülkenin varlığı için gerekirse canını vereceğini vurgulayan Deve, "Vatana hizmet her zaman boynumuzun borcu. Tekrar gitmek istiyorum. Allah izin verirse geri döneceğim. İnşallah kısa zamanda iyileşir görevime devam ederim. Hiçbir şekilde ülkemizi bölemeyecekler, başaramayacaklar. Biz var oldukça Allah nasip etmesin onlara bu ülkeyi. Buraya gelen ve bana destek olan başta devlet büyüklerim olmak üzere herkese çok teşekkür ediyorum." ifadesini kullandı.

“ÜÇ ÇOCUĞUM VAR ÜÇÜ DE BU VATANA FEDA OLSUN"

Anne Hüsne ve baba Bünyamin Deve, oğlunun gazi olmasından dolayı ayrı bir gurur yaşadığını dile getirdi. 
Biri 7, biri 23, biri de 25 yaşında üç oğlu olduğunu belirten baba Deve, şunları kaydetti: "Büyük olan çocuklarım Şırnak Silopi'de uzman çavuş olarak görev yapıyorlar. Onlarla gurur duyuyorum. Üçüncüyü de yetiştiriyorum onu da inşallah devlete göndereceğim. Bu ülke bizim. Bizim sığınacak başka bir devletimiz yok. Allah teröristlere nasip etmesin bu ülkeyi hiçbir şekilde. Allah herkese nasip etmez gazi babası olmayı. Şehit babası olsam daha çok gurur duyardım. Üç çocuğum var üçü de bu vatana feda olsun."

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 28 Ağustos 2019, 14:50

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner562

banner306

banner510