Yeşil bayraklı okul unvanı aldılar

Özel Çerkezköy Uğur Okulları, 2 yıl boyunca sürdürdüğü “Çöp-Atık ve Geri Dönüşüm” konusuyla TÜRÇEV tarafından uygulanan “EKO Okul Yeşil Bayrak” ödülünü almaya hak kazandı.

Yeşil bayraklı okul unvanı aldılar

Çerkezköy Bakış - Konuşla ilgili açıklama yapan Özel Çerkezköy Uğur Okulları Ortaokul Müdürü Tuğba Zenginal, “EKO Okullar öğrencilerin çevresel konulara olan ilgisini hem sınıf çalışmalarıyla hem de toplumsal etkinliklerle arttırmayı amaçlayan ve çevre eğitimini destekleyen uluslararası bir programdır. Özel Çerkezköy Uğur Ortaokulu olarak iki yıl boyunca sürdürdüğümüz “Çöp-Atık ve Geri Dönüşüm” konusuyla TÜRÇEV tarafından uygulanan “EKO Okul Yeşil Bayrak” ödülünü almaya hak kazandık. Özel Çerkezköy Uğur Ortaokulu öğrencileri, öğretmenleri, idarecileri ve velileri birlik olarak, okul öğrencilerinden oluşan Eko-Tim’in önderliğinde, iki yıl boyunca doğayı ve çevreyi korumaya yönelik etkinlikler düzenledi. Bu çalışmalar sonucunda Özel Çerkezköy Uğur Ortaokulu, eko-okul olarak uluslararası bir eko-etiket olan Yeşil Bayrak Ödülü’ne layık görüldü.”dedi.  
Zenginal, "Özel Çerkezköy Uğur Ortaokulu olarak Eko Okul Projesi kapsamındaki çalışmalarımızı iki yıl boyunca devam ettirdik. Bu yıl ’çöpler ve atıklar’ temalı çalışmalarımızı ortaokul ve tüm zümreler eco- team ve öğrencilerimiz ile işbirliği içerisinde yürüttük. 2 yıldır ciddiyetle yürüttüğümüz çalışmalarımız sonunda meyvelerini vermeye başladı. Özel Çerkezköy Uğur Okulları olarak Çerkezköy’de bir ilke imza attık ve Dünyaca prestijli yeşil bayrağı Çerkezköy’e getirmenin gururunu yaşıyoruz. Eko-Okul Projesi geleceği kurtarmanın projesidir. Bizler Özel Çerkezköy Uğur Okulları olarak “Geleceği yetiştirmek için geleceği kurtarmak” gerektiğini biliyor ve anlatıyoruz. Umarız öncülüğünü yaptığımız bu projeler diğer okullarda da hızla yayılarak Türkiye’nin hatta daha iyi bir dünyanın temelini atmamızı sağlar. Eğer çocuklarımızı evrensel değerlere sahip bireyler olarak yetiştirmeye başarabilirsek temelde yaşanan tüm sorunları çözmüş oluruz. İki yıldır yürüttüğümüz ‘’Eko Okul Projesi’nde emek veren Uğur’lu öğrencilerimize, proje sorumlusu Sosyal Bilgiler Öğretmenimiz Erdem Civelek’e ve destek veren tüm Uğur ailemize teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner562

banner306

banner510