Cumhuriyetin 100’üncü yılına özel düzenlenen etkinlikte, halk müziği ve halk oyunlarının en güzel örnekleri sergilendi. Geleneksel kıyafetler, müzik aletleri ve halk danslarıyla katılımcılar keyifli anlar yaşadı.

Çerkezköylü çocuklar için “Hacivat ve Karagöz” oyunu Çerkezköylü çocuklar için “Hacivat ve Karagöz” oyunu

“TÜM KATILIMCILARA TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Salonun tıka basa dolu olduğu etkinlikte konuşan Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, “Atatürk Kültür Merkezimizi bu güzel etkinliklerle buluşturan Trakya Folklor Kulübümüze ve Çerkezköy Sanat Akademimize, paydaşı olmaktan mutluluk duyduğumuz, gurur duyduğumuz bu güzel salonu tıka basa görmekten, bu güzel etkinliğe, bu güzel akşama sizlerin coşkusuyla, heyecanıyla katılıyor olmaktan mutluluk duyuyorum, gurur duyuyorum. Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında böylesine güzel bir etkinlikle buluşturan öncelikle kıymetli hocalarımıza teşekkür ediyorum. Bu akşam onların emekleriyle halk oyunlarının birçok yüzünü görüyorum. Bu geceye katkı sunan tüm katılımcılarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

“HALK KÜLTÜRÜNÜN EN ÖNEMLİ ÖZELLİĞİ YEREL OLMASIDIR”

Trakya Folklor Kulübü Kurucusu Abdullah Coşkun, “Cumhuriyetimizin 100’üncü yılına özel ‘Halk Kültürünün 100’ü’ isimli bir program hazırladık. Halk kültürünün en önemli özelliklerinden biri yerel olmasıdır. Biz de bu geceyi hazırlayarak milli kimliğimizin sonraki nesillere aktarılmasına katkı sağlamayı amaç edindik.” dedi.

Halk Kültürünün 100'Ü2

Halk Kültürünün 100'Ü1

Halk Kültürünün 100'Ü4

Muhabir: Barış Karapaça