Emekli ve memur maaşı ödeme takvimi, Kurban Bayramı nedeniyle merakla bekleniyor. SSK-Bağkur ve Emekli Sandığı emekli maaşı ve memur maaşı ödeme günleri geçtiğimiz yıl Kurban Bayramı dolayısıyla erkene çekilmişti. Peki, 2024 Haziran ayı maaşları erken yatar mı?

Haziran Maaşları Erken Yatacak mı?

Maaş ödemelerine dair yeni gelişmeler hak sahiplerinin gündeminde yer alıyor. Bayram tarihlerine göre ödeme takviminde değişiklikler yaşanabiliyor. Geçtiğimiz Ramazan Bayramı'nda emekli ve memur maaş ödemeleri erken yapılmamıştı. Ancak, Kurban Bayramı öncesinde emekli ve memur maaşlarının erken ödenip ödenmeyeceği merak ediliyor. Henüz resmi bir açıklama bulunmamakla birlikte, 2024 Kurban Bayramı'nın ilk gününün 16 Haziran'a denk geldiği düşünüldüğünde, maaşların bayramdan önceki hafta ödenmesi bekleniyor.

Haziran Ayı Maaşları Erken Yatar mı?

Geçtiğimiz Ramazan Bayramı'nda memur maaşları normal zamanında ödenmiş, emekli aylıkları ise ikramiyelerle beraber 2-5 Nisan tarihleri arasında hesaplara yatırılmıştı. SSK emekli maaşları normalde tahsis numarasına göre ayın 17-26'sı arasında hesaplara geçerken, Bağkur’luların maaşları 25’i ile 28 arasında, Emekli Sandığı’na tabi olan kamu personeli ise ayın ilk haftasında maaşlarını almaktadır. Memur maaşları ise her ayın 15'inde yatırılıyor.

Sosyal Güvenlik Müşaviri Emin Yılmaz, bu yıl Kurban Bayramı'nın haziran ayının 16’sına denk geldiğini belirterek, emekli maaşlarının ödeme tarihinin tahsis numaralarının son hanesine göre belirlendiğini ifade etti. Bu takvime göre SSK emeklileri ayın 17’si ile 26’sı arasında, Bağkur’luların maaşları 25’i ile 28 arasında, Emekli Sandığı’na tabi olan kamu personelleri ise ayın ilk haftasında maaşlarını almaktadır. Önceki dönem ikramiye ödemelerinin bayram öncesi hafta içinde yapıldığını hatırlatan Yılmaz, emekli maaşı ve bayram ikramiyelerinin birleştirilip toplu halde ödenme ihtimalinin bulunduğunu, bu durumda emeklilerin rahat bir nefes alabileceğini belirtti.

Survivor 2024 şampiyonu kim oldu? Survivor birincisi Nefise mi Ogeday mı, kim kazandı Survivor 2024 şampiyonu kim oldu? Survivor birincisi Nefise mi Ogeday mı, kim kazandı

Henüz resmi bir açıklama olmamakla birlikte, emekli ve memur maaşlarının bayramdan önce ödenmesi ihtimali gündemdeki yerini koruyor.

Kaynak: HABER MERKEZİ