Hem eğlendiler, hem yarıştılar

Türkiye Satranç Federasyonu Çerkezköy İlçe Temsilciliği tarafından düzenlenen satranç turnuvasında heyecan dolu saatler yaşandı.

Hem eğlendiler, hem yarıştılar

Türkiye Satranç Federasyonu Çerkezköy İlçe Temsilciliği tarafından düzenlenen satranç turnuvasında heyecan dolu saatler yaşandı. 4 farklı kategoride yapılan yarışmada derece elde eden öğrenciler kupa ve madalyalarla ödüllendirildi.

Çerkezköy Bakış - 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı öncesinde satranç turnuvası düzenlendi.

TURNUVA DÜZENLENDİ

Pazar günü sabah erken saatlerde başlayan turnuva tüm gün devam ederken, turnuvada Küçük Kızlar, Küçük Erkekler, Minik Kızlar ve Minik Erkekler olmak üzere dört kategoride yapılan Çocuk Bayramı Satranç turnuvasına çok sayıda öğrenci katıldı.

BAŞKAN AKAY’DA GELDİ

Gün boyu devam eden turnuva 6 turda tamamlanırken, Turnuva Simit Sarayı, Özel Gülerçin Koleji ve Kaya Turizm sponsorluğunda gerçekleşti. Turnuva esnasında Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay’da minik öğrencileri ziyaret ederken, Başkan Akay oğlu Deniz Akay ile de bir araya geldi.

ÖDÜL TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Turnuvanın sonunda birinciler belli olduktan sonra ödül töreni gerçekleştirildi. Minik kızlarda birinciliği Ecenaz Sönmez, ikinciliği Zeynep Berra Erol ve üçüncülüğü de Ajla Çetin elde etti. Minik kızlara kupa, madalya ve hediyelerini Çerkezköy Belediye Başkan Yardımcısı İmdat Özgör takdim etti.

KUPA VE MADALYA

Küçük erkeklerde dört oyuncu 5’er puan alırken, birinci Alkan Demirkol, ikinci Halil İbrahim Duran, üçüncü Kürşat Yıldız ve dördüncü Göktürk Akif Gürbüz oldu. Küçük erkeklerin ödüllerini de Kapaklı Kaymakamı Mehmet Ali Gürbüz verdi. Küçük kızlarda ise birinci Hilal İçen, ikinci Deniz Ulusoy ve üçüncü Songül Akın olurken, ödüllerini Çerkezköy Belediye Başkan Yardımcısı İmdat Özgör’den aldılar. Küçük erkeklerde ise birinciliği Baran Gözcü, ikinciliği Eray Varnalı ve üçüncülüğü de Berk Altay elde etti. Küçük erkeklerde dereceye giren öğrencilere ödüllerini ise Özel Gülerçin Ortaokulu Müdürü Tuğba Zenginal takdim etti.

ÇORUM’DA İLÇEMİZİ TEMSİL EDECEKLER

Turnuvada ayrıca Çerkezköy Belediyesi Satranç takımı oyuncuları da elde ettikleri başarının ardından madalya ile ödüllendirildiler. Belediye Satranç takımı 1-6 Mayıs tarihleri arasında Çorum’da düzenlenecek olan turnuvada İlçemizi temsil edecek.