'İlçemizde Ramazan ayını huzur içinde geçiriyoruz'

Çerkezköy Kaymakamı Murat Duru, ilçede görev yapan mahalle muhtarları ve basın mensupları ile iftarda bir araya geldi. Duru, 'İnşallah 2 Mayıs Pazartesi günü Ramazan Bayramımızı idrak edeceğiz. İlçemizde Ramazan ayını huzur içinde geçiriyoruz.' dedi.

'İlçemizde Ramazan ayını huzur içinde geçiriyoruz'

Çerkezköy Bakış - Kaymakam Murat Duru, ilçede görev yapan 12 mahalle muhtarı ile gazetecileri Polis Evi’nde düzenlene iftarda ağırladı. İftara Kaymakam Duru’ya, Çerkezköy İlçe Emniyet Müdürü Harun Özcan, İlçe Jandarma Komutan vekili Muammer Yüksel, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Murat Üner, Kızılay Çerkezköy Şube Başkanı Hasan Karaca, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma İlçe Müdürü Muhammed Topal’da eşlik etti.

“KURTULUŞA DOĞRU İLERLİYORUZ”

Ezanın okunmasının ardından oruçlar açıldı. Ardından dualar edildi. Burada kısa bir konuşma yapan Kaymakam Duru, “Bildiğimiz gibi ramazan ayının başı rahmet, ortası mağfiret, sonu kurtuluş. Rahmeti geçtik, mağfireti de geçtik şimdi kurtuluşa doğru ilerliyoruz. İnşallah 2 Mayıs Pazartesi günü Ramazan Bayramımızı idrak edeceğiz. İlçemizde Ramazan ayı süreci bugün itibariyle Ramazan ayının bitmesine 1 hafta kala huzur içinde Ramazanımızı geçiriyoruz. Tabii bu sürecin içinden geçerken bu durumun sağlanmasında çok önemli katkıları olan emniyet müdürümüz burada, ilçe komutanımız burada ve mahallelerimizin idari amirleri burada. Biliyorsunuz 12 mahallemiz var, hepsi burada. Emniyetimize ve jandarmamıza, muhtarlarımız bu ilçenin huzurlu olması için var gücüyle onlarla irtibat halinde. Biz de mahallelerimizdeki bütün muhtarlarımızla, emniyetimizle, jandarmamızla sürekli görüşüyoruz. Huzur içinde bir ramazan geçiriyoruz. Bu huzurun bütün Türkiye’mizde örnek olacak güzellikte. Çünkü sizler de mahalleleriniz de biliyorsunuz ki 81 ilimizden insanlarımız yaşıyor. İlçedeki nüfus sayısı Adrese Kayıtlı Nüfus Sistemine göre 197 bin, ancak fiili nüfus 250 bin. Ve bu kadar büyük bir nüfus olmasına rağmen huzur içinde yaşıyorlar. Ve bu uyumun, huzurun sağlanmasında da siz değerli muhtarlarımız, emniyet müdürümüz, jandarma komutanımız ve bütün ilçemizin paydaşları, yönetimlerimiz, özellikle basınımız çok önemli katkı sağlıyorlar. Özellikle siz değerli muhtarlarımıza, emniyet müdürümüze, jandarma komutanımıza burada bulunan basın mensubu arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum.” dedi.