Olimpiyat şampiyonu ödül yağmuruna tutuldu

Fatih Koleji tarafından Tekirdağ’da düzenlenen Türkçe-Matematik Olimpiyatları’nda birinci olarak büyük bir başarı elde eden Kapaklı Gazi Orta Okulu 5.sınıf öğrencisi Mert Çığırtkan kendi okulu, Kapaklı Belediyesi ve Fatih Koleji tarafından ödüllendirildi.

Olimpiyat şampiyonu ödül yağmuruna tutuldu
ÇerkezköyBakış - Kapaklı Gazi Ortaokulu 5.sınıf öğrencisi Mert Çığırtkan, 786 öğrenci arasından birinci olarak hem okulunun hem de Kapaklı’nın gururu oldu.
786 ÖĞRENCİ ARASINDAN BİRİNCİ OLDU
Fatih Koleji tarafından Tekirdağ genelinde 4-5-6 ve 7.sınıflar arasında düzenlenen Türkçe-Matematik Olimpiyatları’nda 5.sınıf öğrencileri arasından birinci olarak büyük bir başarı elde eden Kapaklı Gazi Orta Okulu 5.sınıf öğrencisi Mert Çığırtkan ödül yağmuruna tutuldu. Tekirdağ genelinde elde ettiği başarının ardından minik öğrenci için dün okulunda tören düzenlendi.
BAŞARISININ ARDINDAN BURS TEKLİFİ ALDI
Kapaklı Gazi Ortaokulu’nda dün saat 12.30’da düzenlenen törene Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, Kapaklı belediyesi Meclis üyesi Osman Aşık, İl Genel Meclisi Eski Başkanı Halil Çelik, Mert Çığırtkan’ın annesi ve babası, matematik öğretmeni Sevcan Özkan ile öğrenciler katıldı. Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, büyük başarı elde eden minik öğrenciye tablet bilgisayar hediye ederken, Mert Çığırtkan’a okulu tarafından bir adet altın, satranç takımı ve 2 kitap hediye edildi. Fatih Koleji de, Mert Çığırtkan’a başarısından ötürü tablet bilgisayar armağan ederken, aynı zamanda kendi bünyesinde burslu eğitim teklif ettiği öğrenildi.OKULA VE ÖĞRETMENE DE ÖDÜL VERİLDİ
banner287
Fatih Koleji olimpiyatta başarı elde eden Mert Çığırtkan’ın yanı sıra okuduğu okuluna bir adet yazıcı ve başarı belgesi hediye ederken, Mert’in öğretmeni Sevcan Özkan’a da bir adet tablet bilgisayar hediye etti. Belediye Başkanı İrfan Mandalı ve Meclis Üyesi Osman Aşık, bir süre Okul Müdürü Veysel Doğruyol, Mert Çığırtkan’ın öğretmenleri ve ailesi ile sohbet etti. Mert’in başarısının, Gazi Ortaokulu’nun da akademik alanda kazandığı ilk başarı olduğunu dile getiren Okul Müdürü Veysel Doğruyol, öğrencileriyle gurur duyduklarını belirterek, başarısından ötürü Mert’i bir kez daha tebrik etti.
“BU BİR MİLATTIR VE BAŞARILARIN DEVAMI GELECEK’’
Okulda görev yapan matematik öğretmenlerinin gönüllü olarak öğrencileri olimpiyata hazırlandıklarını söyleyen Veysel Doğruyol, bunun bir başlangıç olduğunu vurgulayarak, “Bundan sonra okul bu tip başarılara alışacak. Bu bizim için bir başlangıçtı. Bizler, başarılı öğrencilerimizin her zaman yanında olup elimizden gelen desteği vereceğiz. Kapaklı Belediyesi’ne de desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Kapaklı Belediyesi bizim istediğimiz ihtiyaçların fazlasını karşılıyor. Biz de bu kadar desteğin ardından başarıları yakalamaya başlayacağız. Bu bir milattır ve devamı da gelecektir” dedi.“YERİMİZİ ALACAK ÇOCUKLARIMIZ İÇİN ÇABALIYORUZ’’
Programa katılan  Mert’in ailesi Taylan Nermin Çığırtkan çifti de, çocuklarının elde ettiği başarıdan ötürü çok mutlu olduklarını dile getirdi. Törende yaptığı konuşmada, bu tip başarıları gördükçe mutlu olduklarını söyleyen Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, “Bizler yerel yönetim olarak eğitime maddi manevi destek olmak için elimizden geleni yapıyoruz. Bizim yerimizi alacak çocuklarımızın daha donanımlı olmaları için çabalıyoruz. 2012 yılında eğitime 300 bin TL civarında destek verdik, bundan sonra da desteğimiz devam edecektir” diye konuştu.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2014, 18:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner562

banner306

banner510