Kış ayların vazgeçilmezlerinden olan ve evlerde büyük özenle hazırlanan kışlık salça ve menemen sezonu açıldı. Salça ve menemen yapmak isteyenler pazarlara ve marketlerin manav reyonlarında alışverişe başladı.

“ŞUAN İÇİN TALEP İYİ DURUMDA”

Şaun için domates ve bibere talep olduğunu belirten Çerkezköy Kapalı Pazar Yeri Esnafı Müslüm Aktaş, “Salça ve menemen sezonun açılması ile beraber, kendi menemen ve salçasını yapmak isteyen vatandaşlar yoğun talep gösteriyor. Şuan için satışlar başladı. Gelen vatandaşlar genel olarak domates ve kapya biberi kasa kasa alıyor. Şuan için talep iyi durumda, bizde memnunuz.” dedi.

“TALEP ÇOK OLDUĞU İÇİN FİYATLARIN ARTMA DURUMU OLABİLİR”

Güncel fiyatlardan bahseden ve ilerleyen günlerde fiyatların artabileceğinin altını çizen Aktaş, “Şuan tezgahlarımızda salçalık ve menemenlik domatesin kilosu 10 TL, kapya biberin ise fiyatı 25 TL. Fiyatların şuan iyi olduğunu düşünüyoruz. Fakat talep çok olduğu için fiyatların artma durumu olabilir. Eğer kendi salçasını ve menemenini yapacak olan vatandaşlar varsa ellerini çabuk tutup bir an önce malzemeleri almalarını tavsiye ederim. Aksi takdirde ilerleyen günlerde fiyatların yükselme olasılığı var.” ifadelerini kullandı.

Muhabir: Tuba SÜVEREKLİ

LLK

LLKK