Kurban Bayramı'na sayılı günler kaldı! Ramazan Bayramı'nın ardından yılın ikinci dini bayramı olan Kurban Bayramı, 16 Haziran Pazar günü başlayacak ve 19 Haziran Çarşamba günü sona erecek. Dört gün sürecek olan Kurban Bayramı tatili öncesi vatandaşlar şimdiden tatil planlarını yapmaya başladı. Bayram tatili ne zaman sorusu ise en çok merak edilen konular arasında yer alıyor.

Kurban Bayramı 2024 yılında hafta sonuna denk geldiği için resmi tatil 4 gün olarak belirlendi. Ancak Kurban Bayramı tatili 9 gün olacak mı sorusu da kamuoyu tarafından merakla soruluyor. Henüz resmi bir açıklama yapılmasa da hafta sonları ile birleştirilmesi durumunda tatilin 9 güne çıkma ihtimali bulunuyor. Özellikle seyahat planları olan vatandaşlar, Kurban Bayramı tatili kaç gün olacağını öğrenmek için resmi açıklamayı bekliyor.

İşyerine el bombası atılmasına ilişkin 3 zanlı yakalandı İşyerine el bombası atılmasına ilişkin 3 zanlı yakalandı

Kurban Bayramı Arefe Günü Ne Zaman?

Kurban Bayramı'nın arefe günü, 15 Haziran Cumartesi günüdür. Diyanet takvimine göre belirlenen Kurban Bayramı tarihi, milyonlarca Müslüman'ın bayrama hazırlık yapmasına olanak sağlıyor.

Kurban Bayramı tatili süresince birçok kişi, ailelerini ziyaret etmek, seyahat etmek veya dini vecibelerini yerine getirmek için zamanını değerlendirecek. Özellikle hac ibadeti için kutsal topraklara gidecek olanlar, Kurban Bayramı 2024 tarihlerine göre planlarını yapmış durumda.

Kurban Bayramı'nın yaklaşmasıyla birlikte marketlerde ve alışveriş merkezlerinde de hareketlilik yaşanıyor. Vatandaşlar, bayram hazırlıkları kapsamında ihtiyaçlarını karşılamak için alışverişe çıkıyor. Özellikle Kurban Bayramı'nın vazgeçilmezi olan çikolata, şeker ve kolonya gibi ürünler raflardaki yerini aldı.

Kaynak: HABER MERKEZİ