Mahalle susuz kaldı, vatandaşlar isyan etti

Çerkezköy'ün İstasyon Mahallesi'nde patlayan su borusu vatandaşları susuz bıraktı. Bayram hazırlığı yapan ve 2 gündür sularının akmadığını belirten vatandaşlar TESKİ'ye tepki gösterdi. Vatandaşlar ihtiyaçlarını ise bidonlara doldurulan sudan karşılamaya çalışıyor.

Mahalle susuz kaldı, vatandaşlar isyan etti

Çerkezköy Bakış - İstasyon Mahallesi Üründül Sokak üzerinde patlayan su borusu nedeniyle, mahalledeki birçok sokakta su kesintisi yaşandı. Yüzlerce abonenin evine su verilemezken, kesinti nedeniyle 2 gündür susuz kalan mahalleli duruma isyan etti.
 

ÇAREYİ SU BİDONLARINDA BULDULAR

TESKİ yetkililerinin iki gündür patlak bir boruyu tamir edemediğini belirten ve bu nedenle
Sıcak yaz gününde büyük sıkıntı çektiklerini belirten vatandaşlar, su arızasını biran önce giderilmesini istiyor. Evlerinde suları akmayan mahalleli ise marketlerden aldıkları sularla ihtiyaçlarını gidermeye çalışıyor.
 

BİDON SU İLE BANYO MU YAPALIM ?

Mahalle sakinleri, “Günlerdir sular akmıyor. Su kesintisi nedeniyle bize bir bilgi de verilmedi. Haber verilseydi en azından tedbir alırdık. Çamaşırlar, bulaşıklar makinelerde bekliyor. Yapılan büyük bir sorumsuzluk. Bu çağda, her geçen gün büyüyen Çerkezköy’de susuz kaldık. Bayram üstü bu yapılan bizleri çok mağdur eti. Evlerde bayram temizliği yapılacak. Ancak su yok hiçbir şey yapamıyoruz. Arabası olan arkadaşlar Kuşbahçe’den hem kendilerine hem de komşularına bidonlarla su getirerek yardımcı olmaya çalışıyorlar.” diye konuştular.

Öte yandan, TESKİ ekipleri, sokak üzerinde patağı onarmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Yorumlar 5
Osman 30 Ağustos 2017 22:11

Chp ye oy verdikçe 90 ların istanbuluna dönceksiniz bu daha iyi günler

Metehan 29 Ağustos 2017 18:17

G.o. Paşa mahallesi sezer sokak her hafta şu patlaması yaşanıyor belediyemiz gezip görmesi lazım sayın Vahap alaya çağrımızdır kendisi incelemesi lazım teski lay lay lom durmadan tamir yapmasına değiştir şu boruları artık yeter ama

?* 29 Ağustos 2017 00:25

Su 16 saat kesilmiş günlerce değil, birde suyu doğalgazcılar çalışma yaparken patlatmış. haber yazıyorsunuz diğer gazetelerde yazılanlara uymuyor. Su patlarken vatandaşa önceden bilgi verilmiyor bu arada..

Erkan ekinci 28 Ağustos 2017 19:09

Teski çalışınayım bu bir rutin çalışma değildir rutin çalışma haber verilir anlık gelişen bir arıza anında mudahele ediliyor vatandaş madur olmasın diye ekipler aralıksız istirahatsiz 24 saat çalışıyor ve aynı mahallede ikamet etmekteyim herkez kadar benim de evim susuz şuan kendi binamda hala su yok bu nasıl bir tahammülsüz suçlamadır orada çalışan ekiplerin içinde bulunan biri olarak bu ansızın gelişen durumun teski ile alakası yoktur teski ye yüklenen suçlama yersiz ve asılsızdır teski çalışanları 7-24 vatandaşın çıkarları doğrultusunda çalışmaktadır.

Teski ye 28 Ağustos 2017 16:19

2017 yilinda şu rezalete bir bakin bu anca cerkezkoy de olur